1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Крематорій для бджіл": на Іршавщині пасічники спалили бджіл, котрі померли з вини Укрпошти (ВІДЕО)

16.05.2021 23:54 Суспільство

Перипетії з закарпатськими бджолами на слуху в усієї країни уже який день, то вони усі померли, потім наче ожили, а тепер їх спалили.

Перипетії з закарпатськими бджолами на слуху в усієї країни уже який день, то вони усі померли, потім наче ожили, а тепер їх спалили.

Як ми писали раніше, 11 травня 400 спеціальних пакетів із бджолами, маткою і спеціальним розплодом бджолярі із Іршави та Виноградова до замовників надіслали Укрпоштою. Тоді зазначалося, що усі 8 мільйонів бджіл, що були у вантажівці, не вижили. 

Тоді Керівник Закарпатської дирекції Укрпошти Сергій Калій сказав, що працівники підприємства з'ясовують, як це сталося, на якому етапі і чому. І якщо встановлять, що бджоли загинули з вини працівників компанії то будуть визначати відповідно до міри відповідальності кожного із винних осіб. 

13 травня з'ясувалося, що за даними Закарпатської дирекції АТ «Укрпошта» у 118 ящиках з 300, які вчора сьогодні прибули до Іршавського відділення Укрпошти, знаходяться живі бджоли. Комахи, які ще вчора здавалися мертвими, імовірно, перебували в стадії пригнічення або спокою.

А от сьогодні, 16 травня Владислав Вовканич оприлюднив відео в якому пасічник Степан Вовканич розповів, що бджолярством займається уже більше десяти років. Бджоляр розповідає про сумний досвід з відправленням бджіл. Чоловік зазначає, що бджіл замовляють пасічники або любителі, які хочуть зайнятися бджолярською справою.

За його словами, днями Укрпошта виставила на своєму сайті неправдиву інформацію з приводу "оживання" бджілок у коробках, хоча насправді це не є правдою і на відео видно, що в коробках насипом мертві бджоли. 

Також чоловік каже, що Укрпошта хоче "кинути" бджолярів, адже не хоче відшкодовувати завданої шкоди нанесеної халатним виконанням своїх обов'язків, внаслідок яких бджолярі понесли чималі збитки. 

"Так, бджоли є частково живі, розплод виходить, але він не є дієздатними, бджола дістала більшу температуру і той розплод не є дієздатним і та колонія, яка знаходиться в ящику не може стати сім'єю. Це не може стати сім'єю уже ні в якому разі", - зазначає п. Степан.

Та додає, що не варто вірити Укрпошті, адже вони уже не вперше "запарили" бджіл і просто знущаються з клієнтів-бджолярів. 

За словами чоловіка, ящики з бджолами утилізують шляхом їх підпалу.

"Так не можна ставитися до нас, до бджоли, до Карпатки... Якщо не буде бджоли - загине людство", - додає бджоляр.

За словами чоловіка, якщо Укрпошта не відшкодує йому збитки, то він цього так не залишить, хоча і не хоче йти до суду та судитися. 

Нагадаємо: "Хоч і воскресли, та їх роль уже не та": власник відмовляється від закарпатських бджіл, транспортованих "Укрпоштою"

Читайте на ГК:Чергова ДТП на Закарпатті: автомобіль перекинувся в канаву (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:"Мабуть, ходив із косою": на Закарпатті уполювали гору білих грибів (ФОТО)
Читайте на ГК:Неподалік Іршави водій авто насмерть збив 13-річного велосипедиста (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...