1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Польові дороги» та місцеві, що платять за гравій: як у Виноградівській громаді витрачають 5,5 мільйонів гривень на ремонт доріг (ФОТО, ДОКУМЕНТИ)

16.05.2021 00:37 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Журналісти Голосу Карпат проінспектували вулиці Виноградова, ремонт яких вже завершили та ті, які ще чекають ремонту.

Журналісти Голосу Карпат проінспектували вулиці Виноградова, ремонт яких вже завершили та ті, які ще чекають ремонту.

Починаючи з нового бюджетного року, у Виноградівській громаді провели 125 тендерів на послуги з ремонту доріг. Загальна сума робіт складає 5 558 606 гривень.

За ці гроші вже відремонтовані або очікують ремонту ряд вулиць міста та сіл у Виноградівській громаді. Так, у Виноградові – це вулиці Ягідна, Духновича, Північна, Дружби, Святого Іштвана, Коцюбинського, Нахімова, Цегельна, Конституції, Островського, Курчатова, Корольова, Комарова, Севлюшська (частина), Мате Залки, Вайди, Дружня, Ревейса, Об’їздна, Лемаковиця, Тиха, Шолохова, Гагаріна, Міська, Рощахівського, провулок Новий, Гінцака (частина), Зелена (частина), Севлюська, Першотравнева, Кухаренка, Вишнева (частина), Макаренка, Мала Польова (частково), Ловги, Народна, Квіткова, з’їзд із Чкалова на Корятовича, Карпатська, Перені, Заводська, Писарева, Лєрмонтова, Затишна, Кутузова, Суворова, Слов’янська, Польова, Мала Садова, Угочанська, Велика Садова, Лісова, Белгородська, Герцена, Висоцького, Пасічна, Митна, Київська, Добролюбова, Лесі Українки, Чехова, Залізнична, Кубикова, Королівська.

На ремонт цих вулиць з бюджету громади вділили 2 776 785 мільйона гривень.

Крім того, ремонти вулиць проводились і в селах Виноградівської громади – Троснику, Дротинцях, Підвиноградові, Фанчикові, Олешнику, Оноці, Великих Ком’ятах, Буковому, Боржавському. Ці роботи вартують бюджету 2 781 821 гривень.

Серед підприємців, що виграли тендери, найбільше за роботи отримають Микола Греченюк та Олександра Лемак – 2,6 та 2,5 мільйонів гривень відповідно.

Перукарка Олександра Лемак – дочка депутата виноградівської міськради від «За майбутнє» Олександра Лемака. Підприємиця без досвіду ремонтних робіт відкрила ФОПа лише за тиждень до першого виграшного тендеру на 825 027 гривень. На сьогодні сума, яку міськрада платить дівчині за ремонт вулиць, 2 533 551 гривень.

Її батько, Олександр Лемак, у 2021 році виграв тендерів на ремонт вулиць на 90 149 гривень. За 2019-2021 роки загальна сума контрактів, укладених міською радою з підприємцем-депутатом, складає понад 6 мільйонів гривень.

Також серед переможців цьогорічних тендерів на ремонт вулиць ТОВ «Андозіт» (код ЄДРПОУ 44310029), ще одного депутата міськради Івана Данка від «Європейської солідарності».

ТОВ із статутним капіталом 5 тисяч гривень зареєстрували 9 квітня 2021 року. А вже 15 квітня фірма виграла перші тендери. На сьогодні сума договорів з ТОВ складає 598 869, в тому числі на ремонт вулиць – 299 314.

Голос Карпат вирішив перевірити, які саме вулиці ремонтують і як вони виглядають після «ремонту». Деякі вулиці, із списку відремонтованих, ведуть до ще недобудованих будинків або зарослі чагарниками.

Вулиця Ягідна

Район вулиці Кухаренка

Деякі вулиці відремонтовані, а це розрівняні грейдером і підсипані гравієм, лише в певній частині. В той час як ями посеред вулиці залишені без уваги.

Вулиця Кухаренка

Вулиця Карпатська

Вулиця Мала Садова

Деякі виноградівські вулиці зроблені більш якісно.

Вулиця Велика Садова

Вулиця Висоцького

Але на найцікавіше журналісти натрапили на вулиці Ловги. Згідно тендерній документації її ремонт коштував 49 887 гривень. Про виконану роботу і переведені кошти свідчить підписаний акт виконаних робіт.

Вулиця Ловги

Проте мешканці вулиці розповіли, що підсипали її самостійно власним коштом.

«Нас скинулось по 1000 гривень біля 15-ти чоловік. За ці гроші нам підсипали гравієм «подушку», бо, як сказав майстер, треба спочатку вирівняти вулицю, а потім вже підсипати», - каже один із мешканців.

У міській раді замість коментарів надали копію акту виконаних робіт підприємцем-депутатом Олександром Лемаком, який підписаний заступником міського голови Адальбертом Сверенком.

Нагадаємо, через скандал в угорській школі Виноградова під загрозою випускники та харчування дітей.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська