1. Новини Закарпаття
  2. >

"Переносять смак і запах напою": Вчені підрахували кількість бульбашок в склянці пива

14.05.2021 23:56 Суспільство

Коли ви наливаєте в склянку пиво, зазвичай до його країв піднімається ціла орда крихітних бульбашок, які зливаються і утворюють шар піни, що лоскоче ніс.

Коли ви наливаєте в склянку пиво, зазвичай до його країв піднімається ціла орда крихітних бульбашок, які зливаються і утворюють шар піни, що лоскоче ніс.

Спочатку цей пінистий карбонізуючий потік здається нескінченним. Але скільки бульбашок може з'явитися зі склянки пива, перш ніж її поверхня стане плоскою?

Жерар Лігер-Белер (Gérard Liger-Belair), професор хімічної фізики з Університету Реймса Шампань-Арденни у Франції, раніше досліджував цей процес в шампанському, підрахувавши, що один фужер цього продукту виробляє близько 1 мільйона бульбашок. Нещодавно ж компанія Liger-Belair заглянула в глибини пивних келихів і виявила, що вони виробляють вдвічі більше бульбашок, ніж шампанське — згідно з новим дослідженням, з півпінти пива утворюється до 2 мільйонів бульбашок.

Пиво зазвичай складається з 4-х інгредієнтів — солодових злаків, хмелю, дріжджів і води, які потім ферментуються. Цей процес розщеплює вуглеводи з утворенням алкоголю, цукру і вуглекислого газу (CO2). Коли пиво розливається в пляшки або банки, додається додатковий CO2, створюючи тиск в контейнері/ємності. Як тільки кришка банки або пляшки розкривається, рідина стає перенасиченою CO2, який потім виділяється у вигляді крихітних бульбашок. 

В ході дослідження вивчалося пиво з 5% вмістом алкоголю, 250 мілілітрів якого з температурою 6 градусів за Цельсієм наливали в келихи ємністю 0,5 літра. Зрештою вчені визначили, що на загальну кількість пивних бульбашок в основному впливають три фактори: концентрація розчиненого CO2 у склянці, обсяг бульбашок і точка, в якій пиво стає настільки збідненим CO2, що бульбашки більше просто не можуть утворюватися.

Автори дослідження виявили, що крихітні дефекти пивних келихів також сприяють виходу бульбашок CO2 з рідини. Розчинений CO2 буде збиратися навколо ямок і щілин шириною більше 1,4 мікрометра, утворюючи потоки бульбашок. Високошвидкісна ж фотографія показала, що бульбашки стають більшими в міру підйому, вловлюючи ще більше CO2 з пива. Згідно з дослідженням, в цілому зі склянки пива такого обсягу може утворитися від 200 тисяч до 2 мільйонів бульбашок.

Однак, за словами вчених, це дослідження було пов'язано не тільки з підрахунком бульбашок, оскільки, коли бульбашки напою лопаються на язиці питущого, вони ще й підсилюють смак. Тож хоча ключовим параметром для розуміння цього є кількість розчиненого в пиві CO2, важливу роль в цьому також відіграє і геометрія келихів, в яких знаходиться напій.

Джерело: Ukr.Media

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська