1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

До осель мешканців Перечинщини заповзають гади

13.05.2021 12:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Закарпатті уже потеплішало. У гущавинах лісу та поряд з обійстям починають розгулювати безногі рептилії.

На Закарпатті уже потеплішало. У гущавинах лісу та поряд з обійстям починають розгулювати безногі рептилії.

Найчастіше, біля обійсть закарпатців можна побачити веретінниць, мідянок і «вухатих» вужів. Ці плазуни не отруйні, відзначають господарі. І не становлять загрози життю людини.

Проте, за словами жителів Перечинщини, у більш гірських населених пунктах можна зустріти й гадюку. Вона є отруйною. Зокрема, про візити гадюк до обійсть господарів не заперечують мешканці туристичних Лумшор, Вільшинок.

За словами одного із мешканців, рік тому отруйну гадюку помітили прямо в обійсті біля будинку поряд із лісом. У дворі на той час гралась малеча. Насамперед, чоловік дуже злякався. Але, на щастя, отруйну гадюку щось відвернуло і та поповзла геть до лісу.

–То було десь у червні. Змію ми впізнали по зигзагоподібному візерунку спини, – розповідає Василь.

Кумедною є історія пані Наталі з Зарічева. За її словами, будинок, де вони мешкають розташований далеко від лісу. Однак, плазунів часто вона зустрічає в своєму дворі і навіть в оселі.

– Протягом довгого часу ми помічали в будинку вужа. Одного разу він заховався у ящику з одягом, – то ледь не померла від страху, спищала. Прийшов син та виніс його подалі із хати, – розповідає Наталя. Однак, через місяць вуж знову проліз до будинку. І вдруге ми його викинули, після цього тривалий час гад не заявлявся в будинок, відзначає газдиня.

Проте, спокій Наталі був забезпечений не надовго, як вона відзначає.

Одного разу перестелюю ліжко і раптом помічаю в стіні малий отвір, а там щось ворушиться, – каже Наталя. –Покликала сина, придивилися ближче й помітили там вужа. Виявляються гад пролізав до будинку через щілину знадвору. – Відтак ми і вирішили зробити в будинку ремонт і позбутися плазуна. Були змушені зривати усю стіну, –відзначає.

За словами Наталі, вона знає, що вуж не отруйний, і все ж, плазунів дуже боїться. Із року -у- рік вужі та полози навідуються до обійстя пана Ігоря із Туря-Ремети на Ужгородщині. Окрім того, у сінокісну пору в саду можна зустріти чимало мідянок. Господар живе поряд із лісом.

–Одного вужа зустрів біля хати вже цими днями, ще й не було надто спекотно. Опісля не натрапляв на жодного гада поруч з будинком. Проте, майже п’ять років тому, ще діти були малими, як на поді ми виявили полоза, – відзначає господар. – Плазун був порядних розмірів, заліз у ящик зі старими книгами. Звісно, рептилію ми не залишали, аби пролізла ще й до кімнати, –зазначає пан Ігор. – Плазуна зловив у міх, а потім відніс ближче до лісу.

До слова, цими днями вдалося виявити ужа біля обійстя й кореспонденту видання «Голос Карпат». На фотосесію у вужа не вистачило часу, бо дременув швидко десь у фундамент.

Нагадаємо, Мукачівка виявила на власному подвір'ї змію (ВІДЕО)

Читайте на ГК:У Перечині понівечили креативний вказівник із лелеками (ФОТО)
Читайте на ГК:Втік з місця пригоди: на Перечинщині водій збив насмерть двох собак
Читайте на ГК:Закарпатка збирає гриби поряд із власним обійстям, де кожного разу чимало охочих туристів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...