1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги водіїв: поліція скасовує "листи щастя" керманичам

11.05.2021 23:50 Суспільство

Їх замінять електронні повідомлення. Якщо ж водій не заплатить штраф протягом 10 пільгових днів, паперовий лист він все-таки отримає.

Їх замінять електронні повідомлення. Якщо ж водій не заплатить штраф протягом 10 пільгових днів, паперовий лист він все-таки отримає.

Водіям, які оплачуватимуть штрафи протягом 10 пільгових днів, не надсилатимуть постанови про штрафи, так звані "листи щастя". Як працюватиме нова система, розповів перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький в ефірі Україна 24. 

Він відзначив, що нововведення допоможе заощадити державні кошти, які витрачають на розсилання паперових повідомлень. Зараз систему переведуть в електронний формат. 

"Мова йде про встановлення спеціальних додатків і використання електронних засобів для того, щоб швидше дізнатися про своє правопорушення. Зараз таких можливостей багато: це і електронний кабінет водія, і чат-бот МВС, створений спеціально для цього, і спеціальні додатки, які дозволяють водієві дізнатися про виписані штрафи й оплатити їх", - сказав Білошицький. 

Він підкреслив, що 90% водіїв платять якраз під час використання таких додатків, власне, щодо таких людей і планується це нововведення. У разі якщо водій не користується додатком або іншими електронними засобами, то йому, як і раніше, надходитимуть паперові повідомлення. 

"Я хочу відзначити, що вже прийнятий законопроект №5058 для того, щоб це вже стало можливо нормативно. Тобто якщо людина дізналася про свій штраф і оплатила його, то немає необхідності надсилати лист. Якщо людина захоче і подасть спеціальну заяву, щоб їй надсилали лист, то його буде відправлено. Якщо людина не заплатить штраф протягом 10 пільгових днів, то лист буде відправлятися, тут працюватиме загальне правило", - сказав він. 

Білошицький підкреслив, що таким чином права водіїв не обмежуються і не скорочуються.

Читайте на ГК:АЗС зобов'язали попереджати про ріст цін на пальне
Читайте на ГК:Якими будуть ціни та курс долара на кінець року: оновлені прогнози НБУ та економістів
Читайте на ГК:Венедіктова озвучила підозру Медведчуку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...