1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі знайшли унікальний скарб

09.05.2021 23:07 Суспільство

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів, які були виявлені під час дослідження археологічної пам'ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів, які були виявлені під час дослідження археологічної пам'ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

Археолог з Острудського музею в Польщі Лукаш Щепаньський повідомив про виявлення ранньосередньовічного скарбу каролінгських динаріїв, унікального для цієї частини Європи, пише НВ.

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів. Вчені знайшли динарії імператора Людовика Благочестивого (814-840) і обол короля Карла Лисого (840-877) з франкської династії Каролінгів.

Монети були виявлені під час дослідження мультикультурної археологічної пам'ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

На думку Щепаньський, який керував археологічними роботами, скарб ранньосередньовічних монет Каролінгів в цій області є чимось незвичайним і тому важко інтерпретується. Археологи поки знайшли в цій частині Європи тільки поодинокі монети того періоду, викарбувані на монетних дворах Західної Європи, а для торгівлі використовували в основному арабські монети.

Читайте на ГК:У Польщі перекинулося авто з трьома українцями: один із них загинув (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українка народила четвірню у Польщі: батьку новонароджених загрожує депортація
Читайте на ГК:Суд ЄС зобов'язав Польщу платити 500 тисяч євро щодня у справі про шахту на кордоні з Чехією
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...