1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

У Львові працюють над розробкою першої української COVID-вакцини

05.05.2021 19:38 Суспільство

Роботу над вакциною вони розпочали ще минулоріч, після того як отримали ґрант від Національного фонду наукових досліджень.

Роботу над вакциною вони розпочали ще минулоріч, після того як отримали ґрант від Національного фонду наукових досліджень.

Директор Інституту біології клітини НАН України у Львові, академік Андрій Сибірний та інженерка відділу молекулярної генетики та біотехнологій Анастасія Зазуля пояснили процес розробки вакцини проти коронавірусу, пише Суспільне.

Це є дріжджі – вихідний штам. Це той штам, який ми хочемо змусити утворювати білки. Їх ми будемо надалі використовувати для розробки вакцини. Тобто ми його генетично модифікуємо і після того він буде утворювати білки, які він ще зараз не здатний утворювати, – сказала Анастасія Зазуля.

За схожим принципом працюють закордонні вакцини. Вчені вирішили працювати з дріжджами, оскільки вже мають позитивний досвід роботи з ними – створення вітамінів та антибіотиків на них.

"Такі вакцини, от Новавакс, вона теж білкова вакцина. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах", – зазначив професор Андрій Сибірний.

Наукова співробітниця відділу молекулярної генетики та біотехнологій Марта Семків заявила, що перші два етапи розробки української вакцини проти коронавірусу вже пройдені.

"Перший — це молекулу ДНК сконструювати, а другий — ввести її в дріжджі. Ну і подальші етапи – це буде аналіз продукту: чи продукується той білок, що нам потрібний, його очистка – це наступний етап. А останній — дія цього білка спочатку на мишах, а потім на інших лабораторних тваринах", – пояснила вона.

Розробити вакцину від коронавірусу планують до кінця 2021 року. Згодом розпочнеться етап випробувань вакцини. 

"Ми отримаємо антиген і потім будемо аналізувати на лабораторних тваринах як він працює, чи він не викликає високої температури, чи, скажімо, якихось там побічних ефектів немає і чи він викликає імунну реакцію, бо найголовніше — це щоб була імунна реакція", – додала Марта Семків.

Нагадаємо, що В Ужгороді вакцинували працівників школи (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Відчула різкий біль: на Заході України жінку вкусив невідомий павук
Читайте на ГК:На Заході дівчинку збило авто: відомі подробиці шокуючої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Організатор під арештом, триває розслідування: відомі пікантні подробиці секс-вечірки на Львівщині
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська