1. Новини Закарпаття
  2. >

Стара школа. Як працює шпигунське радіо

14.04.2021 23:15 Суспільство

Радіо досі є ефективним і доволі безпечним каналом зв'язку, головне - правильно розшифрувати сигнал.

Радіо досі є ефективним і доволі безпечним каналом зв'язку, головне - правильно розшифрувати сигнал.

За часів холодної війни для передачі інформації часто використовували агентський радіозв'язок. У 21-му столітті з його новітніми технологіями, здавалося б, могли винайти нові способи обміну секретними даними. Але, хай там як, шпигунське радіо досі в моді, ідеться в публікації німецького телеканалу ARD

Радіо досі є ефективним і доволі безпечним каналом зв'язку.

Місцезнаходження відправника радіосигналів можна визначити достатньо точно. Однак визначити, кому саме призначені закодовані повідомлення, неможливо, адже прийняти їх може, по суті, будь-яка людина. Інше питання - правильно розшифрувати сигнал.

Радіо у валізці 

У 2018 році в австрійському Зальцбурзі викрили колишнього офіцера австрійської армії Мартіна М., який 25 років продавав Росії секретні матеріали й отримав за це 280 тисяч євро. Під час розслідування австрійська контррозвідка виявила незвичну знахідку: невелику, доволі непримітну валізу. У ній було вмонтовано електронну систему, яка, на перший погляд, здавалася доволі застарілою.

За допомогою цього валізного комп'ютера Мартін М. міг встановлювати зв'язок з російським військовим супутником Стріла-3, отримувати й відправляти зашифровані повідомлення. До того ж у шпигуна був знайдений список з точним часом, коли супутник, здійснюючи оберт навколо Землі, знаходився над Австрією.  

Нагадаємо, "Шукають голову та руки": в одному із парків учні виявили рештки людини (ФОТО)

Читайте на ГК:Отримав повістку і не прийшов до ТЦК через "тяжкий емоційний стан": як покарали чоловіка
Читайте на ГК:Нові правила мобілізації: що чекає на українських чоловіків вже у травні
Читайте на ГК:Україна може зануритися в нову темряву: до чого слід готуватися
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська