1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті вперше в Україні провели складну операцію з видалення пухлини мозку

14.04.2021 14:31 Суспільство ВАЖЛИВО

В Ужгородi успішно завершилася складна операція, яку раніше не проводили в Україні.

В Ужгородi успішно завершилася складна операція, яку раніше не проводили в Україні.

Першою пацієнткою стала 26-річна одеситка Аліна Коваль, якій зробили операцію з пробудженням, повідомив сайт клінічного центру.

У Аліни хвороба проявилася з приходом нападів епілепсії, через які дівчина не могла розмовляти і не розуміла, що їй кажуть. Їй поставили діагноз - «кавернома». Таку пухлину дуже небезпечно оперувати, так як є ризик назавжди втратити не тільки можливість говорити, а й здатність розуміти сказане чи написане.

Про це їй повідомили в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради, куди Аліна звернулася за допомогою.

Дівчина згадує, як рік тому при пробудженні у неї стався епілептичний напад. МРТ в Одесі не виявило ніяких серйозних змін, однак вже через рік на іншому обладнанні виявилося, що у неї кавернома у лівій скроневій частці. Ця ділянка відповідає за розуміння і продукування мовлення. Все частіше і частіше Аліна втрачала мову і не розуміла співрозмовника.

Лікарі в Одесі рекомендували операцію, оскільки, за прогнозами, напади відбуватимуться все частіше. Однак через складне розташування пухлини, був високий ризик пошкодити важливі ділянки мозку.

У світі зараз практикується видалення подібних патологій в таких ділянках методом під назвою «awake surgery» - операція з пробудженням. Під час операції здійснюється доступ до мозку і пацієнт виводиться з наркозу. У цей час пацієнт виконує лінгвістичні завдання під контролем нейрофізіолога і афазіолога.

Операція пройшла за кілька годин, медикам вдалося знайти доступ до новоутворення і видалити його.

Після операції Аліна відчувала себе чудово. Через кілька тижнів її виписали з лікарні і вона навіть частково повернулася до роботи.

Нагадаємо, Літні українці не хочуть вакцинуватися - МОЗ.

Читайте на ГК:Названо дату відновлення роботи аеропорту "Ужгород"
Читайте на ГК:ДТП в Ужгороді на Минайській: з'явилися фото із місця аварії (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вийшов новий роман у притчах Дмитра Кешелі (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...