Неймовірні рослини із лікувальним ефектом рясніють біля обійсть мешканців Перечинщини.
Голубий килим пахучих пролісків майорить під ліщиною і плодовими деревами у садах, біля водойм, у яругах. Рід трав’янистих рослин родини холодкових (Asparagaceae). Донедавна рід Scilla відносили до родини гіацинтових (Hyacinthaceae).
Народні назви: небовий ключ, скоролісок, проліска, проліс, просерен (просерень), підсніжка, первоцвіт. На Перечинщині їх називають ще синьками.
Налічують від 50 до 90 видів роду Scilla. Вони поширені у помірних та тропічних областях – у Європі, Азії, Африці, Північній та Південній Америці тощо. Вирощують проліски для озеленення (на газонах, клумбах), на зрізування (маленькі букети) та для вигонки (у теплицях). Переважно, ростуть суцільними куртинами під різними листяними деревами.
Більшість видів пролісків – ранньовесняні медоноси і пилконоси. Медопродуктивність їх незначна (4 мг нектару з однієї рослини). Цінні тим, що зацвітають одразу після танення снігу.
У народній медицині використовують цибулини пролісків дволистих. Вони містять алкалоїд силіцил, дубильну кислоту, камедь і мають сечогінну та відхаркувальну дію, а у великих дозах блювотні й проносні властивості. До речі, весняний пролісок є одним із видів червонокнижних рослин. А отже масовий продаж цієї рослини є забороненим, як і решти унікальних первоцвітів.
Нагадаємо, що «Конопелковий рай на Перечинщині»: варварам вхід заборонений (ФОТО)
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Космічний гранат й мандарини: в яку вартість влетить закарпатцям "екзотична феєрія" на місцевих базарах?