1. Новини Закарпаття
  2. >

Алергічні реакції серед вакцинованих проти COVID-19: чи потрібен тест на алергію

05.04.2021 19:27 Суспільство

Коли почали з'являтися повідомлення про серйозні алергічні реакції серед вакцинованих на коронавірус, багато людей занепокоїлись.

Коли почали з'являтися повідомлення про серйозні алергічні реакції серед вакцинованих на коронавірус, багато людей занепокоїлись.

Нині вважається, що серйозну алергічну реакцію (анафілаксію) можуть викликати 2 інгредієнти, присутні у вакцинах. Це поліетиленгліколь і полісорбат 80. Але остаточна причина поки ще не встановлена.

Тим часом деякі алергологічні клініки в США почали заявляти, що можуть перевіряти пацієнтів на наявність алергії на ці інгредієнти.

Але, на думку багатьох експертів, ці "перевірки" марна трата часу та ресурсів. В першу чергу через те, що такі алергічні реакції неймовірно рідкісні.

У яких вакцинах містяться ймовірні винуватці алергії:

Поліетиленгліколь – поширений активний інгредієнт проносних засобів, які відпускають без рецепта. Компанії Pfizer-BioNTech і Moderna використовують його у своїх вакцинах як захисне покриття для інформаційної РНК або мРНК (фрагментів генетичного коду, які використовуються для навчання клітин розпізнавати коронавірус і боротися з ним).

Полісорбат 80 може бути скрізь – від харчових продуктів до косметики. Зазвичай він використовується як емульгатор та стабілізатор жирів та олій. Окрім цього, це один з інгредієнтів вакцини Johnson & Johnson та AstraZeneca.

У цих вакцинах немає нічого особливого з точки зору алергічних захворювань або анафілаксії,– заявив доктор Мітчелл Грейсон, голова Фонду астми й алергії Американського медичної наукової ради.

А й справді. Адже дуже рідко можна зустріти анафілактичний шок на проносний засіб, десерт чи зволожувальний крем.

В заяві Центрів по контролю і профілактики захворювань США (CDC) йдеться, що важкі алергічні реакції на COVID-вакцину відбувається у 2 – 5 людей на мільйон вакцинованих в країні.

Крім того, скринінг і моніторинг таких реакцій враховані в протоколах вакцинації проти коронавірусу. Саме тому бажаючих вакцинуватись заздалегідь запитують, чи були у них в минулому важкі алергічні реакції на вакцини.

Також кожного вакцинованого залишають після ін'єкції у медичній установі на 30 хвилин, аби у випадку виникнення важкої алергічної реакції медперсонал міг зреагувати.

Мітчелл Грейсон зауважив, що найбільша проблема вакцинації проти коронавірусу, це не алергія, а сумніви. Джерело

Нагадаємо, що Вакцини AstraZeneca проти COVID-19 взаємозамінні, незалежно від країни виробництва

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська