Полюбляють зростати у більш вологій місцевості – біля водойм та у лісах.
На Перечинщині найпоширенішою народною назвою цієї квітки є конопелка. У садах вона часто росте у ліщинових зарослях, поміж кущами ожини тощо. Тіниста місцевість – найоптимальніше місце, яке вона полюбляє.
Анемони відносять до родини жовтецевих (Ranunculaceae) – «жаб’ячі квіти». Наукова назва походить від грецького «anemos», що означає «вітер». Найпоширенішими є анемона дібровна та лісова. Що до останнього виду, саме їх найчастіше вдається помітити у садах і лісах області.
Анемони – декоративні рослини. Їх садять на клумбах, альпійських гірках, у парках. Масовий продаж анемон на стихійних ринках є забороненим, як і всіх інших первоцвітів, занесених до Червоної книги: шафрани, підсніжники (усі його види), сон-трава, цикламен, рябчик та інші. Згідно із чинним законодавством, збір рослин задля власної вигоди є спеціальним використанням природних ресурсів. А отже, без необхідних дозвільних документів не обійтися.
Спеціальне використання обєктів Червоної книги України з метою отримання прибутку взагалі заборонено. За даними екологів, щорічно упродовж лютого-березня, в Україні від браконьєрства потерпає до 20 млн. первоцвітів, занесених до Червоної книги, тим самим їх кількість у природі щороку зменшується.
Більшість рослин-первоцвітів, на яких заробляють краяни, виривають із цибулиною численними партіями. Не перший рік, червонокнижними рослинами закарпатці торгують не лише на базарах області, а й в інших містах України, зокрема, Львові й Одесі. Крім того, підсніжниками, шафранами й конопельками приторговують у сусідній Словаччині та Угорщині.
У Тур’я-Реметі конопелки можна зустріти майже у всіх урочищах та садах. Окрім цього, зустрінете їх в урочищі «Полунця» та уже згаданому раніше «Лагру» біля руїн старого мосту.
Але пам’ятайте, лише розумне відвідування таких місцин буде одним із найвиправданіших. У всякому разі: варварам тут не місце.
Нагадаємо, На Закарпаття суне холодний фронт з мокрим снігом та сильним вітром.
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії