1. Новини Закарпаття
  2. >

"COVID-19 може циркулювати кілька годин": як мінімізувати ризик зараження COVID-19 у замкнутих приміщеннях

02.04.2021 22:06 Суспільство

Експерти назвали спосіб, який має допомогти звезти до мінімуму можливість зараження.

Експерти назвали спосіб, який має допомогти звезти до мінімуму можливість зараження.

Знизити ризик зараження коронавірусом у погано вентильованих приміщеннях можуть допомогти вимірювання рівня вуглекислого газу, який видихає людина, разом із провітрюванням.

Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на La Repubblica. Видання зазначає, що в Іспанії сотні вчених і експертів, серед яких вірусологиня Маргарита Дель Валь і професор університету Сарагоси Хав'єр Баллестер, закликали владу використовувати вимірювання CO₂.

Фахівці навели приклад з автомобілем, в якому перебувають двоє людей. Згідно з проведеними вимірами, за 15 хвилин одна людина в такому просторі людина вдихає 4% вуглекислого газу, а у випадку з двома – то 8%. Якщо один із них заражений коронавірусом, ризик підхопити вірус у другого за 30 хвилин перебування поруч становить 30%, протягом години – 71%. Ризик у рази знижується, якщо відчинити вікна хоча б на 5 см.

Вчені підкреслюють, що COVID-19 може циркулювати в замкнутому задушливому приміщенні протягом декількох годин.

За словами Педро Магальянса де Олівейри з Кембриджського університету, потенціал вимірювання рівня CO₂ недооцінений у боротьбі з поширенням коронавірусу.

Водночас у деяких іспанських регіонах уже використовують такий метод. Наприклад, у провінції Наварра, де його рекомендують застосовувати в барах і ресторанах.

Також вірусологиня Дель Валь звернула увагу, що такий метод може ідеально підійти для готельного і ресторанного бізнесу, відвідування яких зможе стати більш безпечним.

Читайте на ГК:В Україні за 2 тисячі євро підробляли документи для карти поляка (ФОТО)
Читайте на ГК:Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Читайте на ГК:Ціни на бензин різко виросли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...