1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Мукачево

Мінсоцполітики пропонує зменшити розмір лікарняних, а їх оплату частково перекласти на роботодавців – законопроєкт

01.04.2021 14:14 Ексклюзив

У разі прийняття цього Закону 100% виплату лікарняних зможуть отримати тільки ті, хто має 20 років стажу та пільговики, а до 10 днів непрацездатності будуть змушені оплачувати роботодавці.

Міністерством соціальної політики України оприлюднено для обговорення проєкт закону, яким пропонується внесення низки кардинальних змін.

Мова про законопроєкт, який стосується внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України.

Серед іншого документом пропонується посилити і страхові принципи щодо визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності в залежності від періоду сплати страхових внесків. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Зокрема, пропонується встановити підхід, за якого допомога виплачується у розмірах починаючи від 50 % середньої заробітної плати (доходу) з покроковим збільшенням на 10 % за кожні 5 років страхового стажу і наданням права на виплату в розмірі 100 % за умови наявності більше 20 років стажу. При цьому чинні умови щодо розміру матеріального забезпечення у розмірі 100 % заробітної плати (доходу) для пільгових категорій не змінюються.


Це, на думку авторів законопроєкту зменшить витрати бюджету Фонду на матеріальне забезпечення орієнтовно на 20%.
Водночас пропонується забезпечити збалансований, з урахуванням світового досвіду, підхід до оплати перших днів тимчасової непрацездатності роботодавцем, збільшивши період оплати з 5 до 10 перших днів страхового випадку. Зазначене зменшить витрати бюджету Фонду на матеріальне забезпечення орієнтовно на 30 %.

Також мають намір доповнити і підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Також у документі йдеться і про усунення правової прогалини, що виникла у зв'язку з прийняттям Закону України ,,Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я” № 1053-IX від 03.12.2020 р., яким внесено зміну до підпункту 1 частини першої статті 22 Закону № 1105, що вводяться в дію з 30.06.2021. Згідно з цією зміною допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься застрахованій особі лише у разі тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Таким чином з 30.06.2021 застраховані особи фактично будуть позбавлені права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві на загальних підставах. Проектом акта пропонується викласти відповідну норму в редакції Закону № 1105, що діяла до набрання чинності Законом № 1053.

Також законопроєкт містить зміни, що стосуються допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.


Передбачається внесення змін і щодо надання допомоги на поховання. ЇЇ, як зазначається, виплачуватимуть у двократному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на дату смерті.

Варто відзначити, що 29 березня поточного року цей законопроєкт опубліковано на офіційному сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення, що триватиме до 29 квітня 2021 року.

У відомстві пропонують, щоб цей Закон запрацював вже з 1 серпня цього року, за виключенням норм, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху з 11-го дня непрацездатності, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, що У Мукачеві почалася онлайн-реєстрація дітей до першого класу та дитячого садку

Читайте на ГК:У Мукачеві чоловік раптово впав посеред дороги: довелося викликати правоохоронців та медиків
Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)