1. Новини Закарпаття
  2. >

День сміху 2021: історія і традиції свята

01.04.2021 10:19 Суспільство

Звичай жартувати, обманювати один одного і веселитися 1 квітня існує в дуже багатьох країнах.

Звичай жартувати, обманювати один одного і веселитися 1 квітня існує в дуже багатьох країнах.

У всьому світі 1 квітня відзначають неофіційне міжнародне свято - День сміху, або День дурнів. У цей день прийнято розігрувати друзів і знайомих, або жартувати над ними, повідомив Кореспондент.

У Новій Зеландії, Ірландії, Великобританії, Австралії та Південній Африці розіграші влаштовуються тільки до полудня, а тих, хто жартує після цього часу, називають "квітневими дурнями".

 Історія свята

Про те, в якій країні придумали День сміху, існує кілька версій. За однією з них, свято зародилося ще в Стародавньому Римі і пов'язане з торжеством на честь божества Сміху.

За іншою - свято прийшло з давньої Індії, де 31 березня відзначали день жартів.

Також існує припущення, що спочатку 1 квітня в Індії і Древньому Римі святкували як день весняного рівнодення, з нагоди якого влаштовували гуляння з жартами та веселими витівками. Таким чином люди намагалися задобрити весняні капризи природи.

Ще одна версія свідчить, що День сміху пов'язаний з переходом на Григоріанський календар. В середні віки Новий рік відзначали в кінці березня: новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувався якраз 1 квітня.

У середині XVI століття французький король Карл IX реформував календар, перенісши Новий рік на 1 січня, але багато хто продовжував відзначати його 1 квітня. Таких людей назвали квітневими дурнями і намагалися розіграти. Звідси і пішов День сміху.

У XVIII столітті веселе свято стало широко відомим: англійці, шотландці та французи розповсюдили його в своїх колоніях.

Стародавні слов'яни 1 квітня відзначали День пробудження Домового. Вважалося, що Домовик впадав на зиму в сплячку, а 1 квітня люди веселилися і сміялися, зустрічаючи його. Було прийнято вбиратися в безглузді вбрання, розігрувати один одного і клеїти дурня.

Як відзначають День сміху в різних країнах

В Англії жарти та розіграші прийняті тільки в першій половині дня. Вважається, що можна втратити удачу, розігравши когось після полудня.

У Шотландії 1 квітня день називають Днем зозулі, а 2 квітня - Днем хвоста, коли жарти та розіграші пов'язані виключно з "п'ятою точкою" людського тіла. У цей день часто підкладають на стілець гумові пищалки, що видають непристойні звуки.

У Німеччині 1 квітня намагаються не працювати і не починати нових справ. Дорослі розповідають один одному неймовірні історії, а дітям задають нездійсненні доручення, наприклад, посилають в аптеку за голубиним молоком, комариним жиром або зозулиною олією.

У Португалії День сміху припадає на неділю і понеділок перед Великим постом. У цей день люди кидають один в одного борошном. А в Іспанії подібна традиція існує в День дурня, який відзначають 28 грудня.

У Франції тих, кого вдалося розіграти, називають "квітневою рибою". Одним з поширених жартів є паперова рибка, непомітно прикріплена до спини людини.

В Індії свято називається Holi Festival і відзначається 31 березня. У цей день жартують один над одним, вимащують фарбами, кидаються спеціями, стрибають через багаття і відзначають прихід весни.

1 квітня в Україні

Вважається, що День сміху в Україну прийшов з Німеччини, ймовірно, на початку XVIII століття. Його ще називали брехливим днем ​​або Марією-брехухою - за одним з прізвиськ святої Марії Єгипетської, день пам'яті якої за старим стилем випадає на 1 квітня.

У той день дівчата дурили оточуючих, щоб верховодити майбутнім чоловіком.

Починаючи з 1973 року, в Одесі 1 квітня проходить щорічний фестиваль гумору і сатири. З 2009 року цей день є вихідним в місті.

Під час гуморини влаштовують карнавальну ходу, безліч концертів і розважальних заходів. Святкування закінчується вечірнім салютом.

Для цього дня існує прислів'я: "Першого квітня - брехня всесвітня!".

Читайте на ГК:Відео дня: ведмедиця і ведмежа відібрали у дітей м'яч, щоб самим пограти в футбол (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)
Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...