1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні зросте кількість безоплатних медпослуг

01.04.2021 08:51 Суспільство ВАЖЛИВО

До деяких медустанов, які надають пріоритетні послуги, НСЗУ буде пред'являти підвищені вимоги і платити за вищим тарифом.

До деяких медустанов, які надають пріоритетні послуги, НСЗУ буде пред'являти підвищені вимоги і платити за вищим тарифом.

Представник прес-служби Національної служби здоров'я України Христина Петрик нагадала, що з першого квітня в Україні запрацює програма медичних гарантій на 2021 рік, яка передбачає розширення переліку безоплатних медичних послуг для українців. Про це в середу, 31 березня, вона розповіла в ефірі телеканалу Україна 24

За словами Петрик, нова програма медичних гарантій буде деталізованою і розширеною,  враховуючи потреби пацієнта. Адже функцією Національної служби здоров'я є укладення договорів в інтересах пацієнтів, щоб поліпшити їхній фінансовий захист, додала вона. Серед новацій представник НСЗУ назвала додавання кількох нових пакетів послуг - з яких три будуть абсолютно нові, а п'ять виділені з існуючих. 

"У безкоштовному переліку з'явиться супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці. Це означає, що пацієнти, у яких туберкульоз, і які не виділяють бактерії, можуть супроводжуватися у свого сімейного лікаря за умови, що такий сімейний лікар пройшов відповідне навчання, і заклад, де цей лікар працює, має відповідний договір з нами на цю медичну послугу", - пояснила Петрик. 

Вона додала, що нововведення покликане наблизити медичну допомогу до пацієнта, і для того, щоб пацієнт був менше стигматизований, щоб уникнути довгих і невиправданих госпіталізацій. Також, за словами Петрик, безкоштовною стане медична допомога, що надається мобільними психіатричними бригадами. 

"Тут принцип дії схожий. Наша мета - наблизити допомогу до пацієнта і дати йому можливість лікуватися вдома, якщо у нього є така потреба", - сказала Петрик. 

Представник НСЗУ також зазначила, що після того, як пацієнт пролікувався в стаціонарі, і вже немає показань для госпіталізації, він може продовжити лікування на амбулаторному рівні. 

Крім того, в Національній службі здоров'я України нагадали, що відтепер пацієнти можуть без направлення звернутися до:гінеколога, також дитячого та підліткового;

психіатра, також дитячого та підліткового;

нарколога;

стоматолога (термінова допомога для всіх і планова для дітей);

фтизіатра, також дитячого;

педіатра;

спеціаліста, у якого лікується пацієнт з хронічним захворюванням.

Також з 1 квітня до 10 382 грн зросте тариф на медичну допомогу при пологах. За підвищеним коефіцієнтом допомогу надаватимуть закладам, що мають договір на надання допомоги при пологах - як породіллі, так і новонародженим. 

Буде розширено перелік лікарських засобів для відшкодування їх вартості. У нього включать препарати з первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів, з липня додадуть інсуліни, з жовтня - кошти для лікування розладів психіки та поведінки, зокрема епілепсії.

Планується, що рецепти на них будуть виписувати у електронному вигляді.

Читайте на ГК:Оновлені дані: за добу на Закарпатті зафіксовано дві смерті від COVID-19
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: хмарно з проясненнями, часом дощ
Читайте на ГК:Закарпаття також у зоні ризику: про що попереджає Нафтогаз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...