1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами

30.03.2021 18:09 Суспільство

За останні чотири роки ціни на внутрішньому ринку не зростали так стрімко, як зараз.

За останні чотири роки ціни на внутрішньому ринку не зростали так стрімко, як зараз.

На сьогоднішній день пляшка олії об'ємом 0,85-0,87 літра коштує 50-60 гривень, повідомляє Today.ua.

Продукт дорожчає у всіх країнах, не тільки в Україні. Ціна виросла через падіння обсягів виробництва в Україні, Росії та Аргентині - лідерів, які постачають масло на світовий ринок. При цьому, при зростанні цін, попит на соняшникову олію не знижується. Один з найбільших імпортерів олії Китай - стрімко нарощує обсяги поставок.

Україна в 2021 році збільшила експорт соняшникової олії за кордон. У лютому обсяги проданої олії в нашій країні виросли на 21%. Незважаючи на це, ціни в українських супермаркетах ростуть. У порівнянні з минулорічними цінами, вартість соняшникової олії зросла більш ніж у 2 рази.

Серед причин рекордно високих цін на олію виробники називають несприятливі погодні умови в минулому році і несприятливі прогнози щодо врожаю олійних культур в світі на цей рік.

Політолог Тарас Чорновіл стурбований зростанням цін на масло в Україні. На своїй сторінці в Facebook він опублікував чек із супермаркету, в якому купив 0,9 л соняшникової олії за 64 гривні. Чорновіл зазначив, що рік тому в цьому ж супермаркеті купував цю ж олію за 25 гривень.

У коментарях до публікації українці почали скаржитися на те, що ціни ростуть і на інші продукти. Гречку, яка рік тому коштувала 29 грн за кг, сьогодні можна купити вже за 66 грн. Згадали люди і ціни на бензин та комуналку, які ростуть набагато швидше, ніж їх зарплати.

Нагадаємо, що Тариф на доставку пенсій Укрпоштою підвищиться на 11%

Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Читайте на ГК:В Україні повідомили які є побічні реакції після вакцинації від коронавірусу
Читайте на ГК:Тариф на доставку пенсій Укрпоштою підвищиться на 11%

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...