1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чому потрібно носити маски і чи будуть за це штрафувати

265
Суспільство Закарпаття

Носіння масок в регіонах, що потрапили в "червону" зону, стало обов’язковим не лише в публічних місцях, але і під час прогулянки в парку або на вулиці.

Чому потрібно носити маски і чи будуть за це штрафувати

Провідний науковий співробітник інституту фізики НАН України Семен Єсілевський написав у Фейсбуці

"Давайте подумаємо, чи має це сенс в принципі.
Мене, звичайно, закидають тапками, але я вважаю, що має. Справа в тому, що британський штам набагато більш заразний, ніж "дикий" торішній. Він передається значно легше і навіть швидкі контакти з носієм вірусу в рази небезпечніший, ніж раніше.
По-перше, на жвавій вулиці неможливо тримати дистанцію в  1.5 м. За пару хвилин на вас встигнуть дихнути з десяток чоловік з досить близької відстані. Так, контакти швидкоплинні, по парі секунд, але їх багато. При такій фонової захворюваності як у нас зараз, ймовірність бути "обдиханим" носієм вельми істотна.
Все це дуже сильно погіршується вуличною торгівлею - в черзі за яблуками у придорожнього лотка ймовірність зараження не особливо відрізняється від черги в магазині, але у лотка всі без масок.
По-друге, якщо маски обов'язкові всередині приміщень і не обов'язкові ззовні, то утворюються "буферні зони" біля дверей, в яких люди зупиняються щоб зняти або надіти маску. Будь-яка зупинка потоку - це скупчення людей. Передбанники магазинів в цьому плані дуже показові - там завжди стоїть з десяток розтяп, які порпаються в кишенях у пошуках маски. Всі вони в процесі цих розкопок дихають один на одного і на тих хто проходить повз.
У цих же передбанниках завжди знаходяться банкомати, термінали, будочки з батарейками, обмінники і т.п. Черга туди зазвичай теж без масок (тому що охорона магазину знаходиться глибше) і теж додає імовірності "зловити" вірус від випадкового носія.
Це ж стосується і вестибюлів метро, ​​під'їздів будинків, ліфтів: все це тісні приміщення, де скупчуються люди, забігли з вулиці без масок і неминуче дихають один на одного. Якщо людина зайшла з вулиці вже в масці, то всі ці місця стають на порядок безпечніше.
По-третє, банально набагато простіше виробити звичку "перед виходом за поріг квартири надів маску, після приходу додому - зняв", ніж пам'ятати, що треба заздалегідь натягнути її перед будь-яким скупченням людей всередині або за межами приміщення. Ресурс уваги людини сильно обмежений і не треба його зайвий раз випробовувати.
Природно, ходити в масці в безлюдному парку або бігати в ній на самоті на стадіоні - ідіотизм. Але тут ключове слово - на самоті."

Утім, поліція не планує одразу виписувати штрафи за порушення у розмірі 170 гривень, повідомляє PMG.ua.

Як розповів заступник директора департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало, правоохоронці, перш за все, сподіваються на свідомість громадян та не планують одразу виписувати штрафи за відсутність маски.

"Поліція не планує штрафувати людей. Навпаки ми розраховуємо на те, що люди проявлятимуть громадянську свідомість. Найкращим аргументом, на жаль, в цьому є невтішна статистика останніх тижнів, яку чує та бачить кожен з нас. Тому ми розраховуємо на те, що люди побережуться і будуть дотримуватися маскового режиму, тим самим убезпечуючи себе й оточення", – зазначив представник МВС.

Тракало пояснив, що коли правоохоронці бачитимуть людину без маски, вони спершу робитимуть попередження.

"Будемо розмовляти, проведемо профілактичну роз’яснювальну роботу, пояснюватимемо ризики для життя та здоров’я", – зауважив директор департаменту комунікацій МВС.

Він наголосив, що штраф на місці у розмірі 170 гривень виписуватиметься тільки тоді, коли людина ігноруватиме аргументи правоохоронців та відмовиться вдягати маску.

Нагадаємо, що На Закарпатті високий рівень захворюваності на ГРВІ

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber