1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні збільшили тариф за пологи: що робити, коли все одно довелося платити "у конверті"

24.03.2021 10:29 Суспільство

Від 1 квітня Національна служба здоров'я збільшує тариф за пологи до 10 тисяч гривень.

Від 1 квітня Національна служба здоров'я збільшує тариф за пологи до 10 тисяч гривень.

Зараз ця сума становить понад 8 тисяч гривень. Реформа мала на меті скоротити неофіційні платежі в лікарнях і зробити пологи безоплатними для породіль.

Однак випадків, коли батьки платять лікарям у кишеню, все одно вистачає. Що робити, коли за пологи довелося платити - у матеріалі ТСН.19:30. 

Пологовий - це не приватна перукарня. Держава з наших податків за кожні пологи сплачує 8 тисяч гривень. Це означає, що для українок вони мають бути безоплатними. Але в пологових скаржаться - тариф не виправданий. Грошей не вистачає, щоб пологи були безоплатними. В пологових говорять: якщо фізіологічні пологи ще можуть вкластися у 8,5 тисяч гривень, то кесарський ростин коштує набагато більше і називають сумму у 20 тисяч гривень.

Національна служба здоров'я, що сплачує за послуги, переконує: головні лікарі лукавлять, коли кажуть, що їм не вистачає грошей. Тариф прорахований - 8 тисяч це середня ціна і за фізіологічні пологи, і за кесарів розтин. Цих грошей достатньо, щоб надати усі послуги мамі і дитині та купити медикаменти. Що більше пологів у закладі - то більший прибуток, і це підтверджують звіти за рік реформи. 

Очільник НСЗУ вважає, що за рік реформа суттєво зменшила ходіння грошей в конвертах у пологових. Вже від 1 квітня Національна служба здоров'я тариф за пологи збільшує до 10 тисяч гривень. Але вже зараз головні лікарі пологових переконують, що і цього замало. Очільник Білоцерківського пологового будинку каже: за рік реформи змогли підвищити зарплатню лише на 4%, і це навряд чи може вплинути на неформальні платежі. 

У Національній службі здоров'я закликають батьків не платити за пологи у конвертах. Данина традиції віддячити лікарю - по суті це хабар. За пологи вже сплачено з наших податків. А якщо гроші вимагають - не боятися скаржитися у службу. Вона або змушує пологовий повернути гроші, або взагалі може розірвати контракт на фінансування установи.

Читайте на ГК:МОН рекомендує проводити психологічні хвилинки в школах: відомо на що це вплине
Читайте на ГК:Бронзову знахідку виявили у закарпатському лісі на кордоні з Угорщиною (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Ви виграли приз»: поліція попереджає про ще одну шахрайську схему
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська