1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

«Щеплення від COVID-19 на Закарпатті»: більшість краян і далі вагаються з вакцинацією

802
Суспільство Закарпаття

За останніми даними МОЗ, в Україні уже вакциновано 121 929 людини від коронавірусу.

«Щеплення від COVID-19 на Закарпатті»: більшість краян і далі вагаються з вакцинацією

Наразі вакцинальні кампанії уже стартували в Ужгороді, Хусті, на Виноградівщині. Другий епап вакцинації розпочався у Берегові. Готуються до вакцинації в ОТГ Перечинщини. Зокрема, від учора також анонсовано щеплення від COVID-19 у Тур’я-Реметівській ОТГ на Перечинщині.

Бажаючих вакцинуватись повідомляють попередити по телефону сімейного лікаря. Чи готовими до вакцинації є жителі Перечинщини?

–Я вакцинуватимусь, адже так уже виробиться імунітет і буде легше перенести інфекцію. Але у мене є алергія, тому трохи боюся й не впевнена, чи можна буде мені вакцинуватись. Пораджусь із лікарем, – відзначає пенсіонерка пані Ганна із Зарічева.

–Я уже перехворів один раз, мав виробитись імунітет. Гадаю, що не потрібно вакцинуватись, хоч буде видно. Поки не вирішив остаточно, – відповідає пан Михайло із Тур’я-Ремети.

Поодинокі вважають за необхідне вакцинуватись, адже переконані: «гірше не стане». Так вважає мешканка Перечинщини пані Віра, молода мама.

–Кажуть, потрібно пройти усім вакцинацію, думаю, що гірше не стане. Повідомляли у фейсбуці, що з понеділка розпочнуть вакцинальну кампанію у селі. Буду вакцинуватись, – каже мама трьох дітей пані Віра.

–Наслухалась і начиталась багато і про той вірус і вакцини. Розповідали й про індійську, що помирають від неї люди. Але це може бути і фейк, бо багато ЗМІ спекулюють на сенсаційних новинах, розводять паніку. Серед моїх знайомих багато воліють отримати щеплення, аби убезпечитись на майбутнє та захистити дітей. Вакцинуватимусь, – відповідає пані Мар’яна з Порошкова.

Багато людей усе ж бояться вакцинуватись. Але найбільше вони налякані не процесом щеплення, а ускладненням після вакцини.

–Боюся ускладнень від астразенеки, бо саме нею вакцинуватимуть у нашій амбулаторії. Поки що думаю, чоловік теж не надто налаштований на цю вакцину, – відповідає Світлана .

Дискутують на цю тему наразі і у мережі Фейсбук. Не зважаючи на необхідність вакцинування, дехто із коментаторів усе ж проти або ж вагається. Причини у людей різні.

В одних – алергія:

–У мене дуже складні стосунки з ліками і навіть з травами, по суті, в мене медикаментозна алергія, тому я не знаю, чи можу вакцинуватися, а так би зробила щеплення, – відзначає Ольга Гейко

Потрібно ще впевнитися, чи безпечною буде вакцина. У цьому випадку воліють не поспішати із рішенням:

–Чекатиму поки провакцинується багато людей, щоб бути впевненим що все безпечно. Якщо все буде норм, то краще пфайзером, звісно, – пише Павло Балабанов

–Щепитимусь обов‘язково, але оскільки не вхожу до жодних пільгових груп, то робитиму це за гроші і пфайзером, – ділиться думкою Олександр Бригинець

За словами інших дописувачів, перехворілим COVID-19 і не надто потрібно вакцинуватись.

Посилаються у цьому випадку, мовляв, і на знайомих медиків-інфекціоністів. Ну а дехто – на власні припущення:

–О не страждайте фігньою – більшість вже перехворіли вашим " ковідом" і мають антитіла,на який чорт їм вакцина ?!, – висловлюється Лєна Ільчук Цуприк

–Моя сестра відомий лікар-інфекціоніст, сказала, ніяких вакцинувань, особливо тим, хто перехворів, та категорично відмовилася йти на телебачення з закликом вакцинуватися, – наголошує Інна Єрмакова

Наразі українців імунізують вакцинами Pfizer/ BioNtech та Astra Zeneca. Ознайомитись із їх детальним описом можна за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber