1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Відбулася наукова конференція в Берегівському греко-католицькому ліцеї (ФОТО)

18.03.2021 18:52 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Подібні обміни здобутками в дослідницькій діяльності в закладі проводять в сьомий раз. Тепер, у зв’язку з пандемією, вперше в онлайн режимі.

Конференцію відкрив директор ліцею та греко-католицького центру імені Елимира Ортутая, де знаходиться навчальна установа, о.Іштван Мароші.

“Сьогоднішнє онлайн спілкування організували разом із Закарпатським угорським інститутом,- інформував доповідач.- Проходитиме воно у двох секціях – фізико-математичній та суспільній.. Першою керуватиме завідуюча кафедрою ЗУІ Каталіна Кучінка, іншою – доцент вишу Шандор Бергаугер.”

Промовець підкреслив, що наука і християнство не стоять осторонь одне від одного, віру в Господа слід зберігати і в наукових дослідженнях. Адже природознавці вивчають той світ, який сотворив Всевишній.

Учасників конференції вітав також декан Берегівського угорського греко-католицького округу о.Ференц Демко.

З відеозверненням до ліцеїстів звернувся ректор ЗУІ Іштван Черничко. Він закликав молодь шукати собі таке заняття, яке до душі й спонукає до творчої роботи.

На пленарних засіданнях студенти спочатку прослухали лекцію завідуючого кафедрою інституту Ференца Янка “Віра й наука”, яку доповнив його колега, викладач теології Аттіла Товт. Далі ліцеїсти мали змогу задати доповідачам свої запитання, обмінятись між собою враженнями від почутого.

На конференцію надійшло також десять наукових робіт, які аналізуватиме фахова комісія. Переможців буде названо пізніше.

Нагадаємо, що Картини Юрія Шелевицького кличуть в Карпати (ФОТО)

Читайте на ГК:«Майже 700 тонн»: Берегівський відділ Мальтійської служби милосердя відправляє гумвантажі по всій Україні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські угорці висловили надію на продовження позитивних зрушень у відносинах між Україною та Угорщиною
Читайте на ГК:На Закарпатті горіла вантажівка з вугіллям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська