1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові вшанували роковини угорського визвольного повстання 1848-49 років (ФОТО)

15.03.2021 14:32 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У зв’язку з пандемією церемонія проходила у звуженому колі з дотриманням усіх карантинних вимог.

Урочистий захід відкрив секретар КМКС з питань культури Ласло Молнар. Він підкреслив, що рівно 173 роки тому угорське суспільство виступило на захист демократичних свобод і незалежності своєї батьківщини. Кращі сини народу Шандор Петефі, Лайош Кошут, Іштван Сечені та інші патріоти підняли поневолених на боротьбу з гнітом династії Габсбургів. Їх імена вічно пам’ятатимуть вдячні нащадки.

Актор Закарпатського угорського драматичного театру Аттіла Ференці натхненно виконав гімн революції 1848-49 років – “Національну пісню” Шандора Петефі.

Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі зачитав вітального листа прем’єр-міністра Віктора Орбана до всіх співвітчизників з нагоди національного свята країни.

Присутні на церемонії керівники міста і району, представники дипустанов, культурних товариств і громадських організацій на знак шани під супровід мелодії у виконанні вчителя Оросіївської ЗОШ Гергеля Піріді на старинному угорському інструменті тарахоті поклали до підніжжя пам’ятника Шандору Петефі вінки вдячності.

Нагадаємо, погляд у минуле: «угорські терористи та українські сепаратисти» - чехи про криваві події березня 1939 року на Закарпатті (ФОТО) 

Читайте на ГК:У римо-католицькому костелі Берегова виступив відомий камерний хор “Кантус” (ФОТО)
Читайте на ГК:Традиційний День кафедри угорської філології провели студенти ЗУІ
Читайте на ГК:У Берегові відбудеться зустріч закарпатських угорських гуртів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...