З 8 березня 2021 року в області офіційно було введено «червону зону» карантинних обмежень. Відповідне рішення було прийняте 7 березня Державною комісією з питань ТЕБ та НС та Закарпатською ОДА.
У зв’язку із введенням «червоної зони», припинено роботу громадського транспорту, зачинено кафе та ресторани та заборонено відвідування культурних закладів.
Поряд із цим, у всіх ОТГ на Закарпатті освітні заклади перейшли на дистанційне навчання. У складній ситуації опинились Перечинська та Тур’я-Реметівська ОТГ. У межах громад не функціонує спецтранспорт, а заклади освіти і далі на «дистанційці».
У то й же час, як було повідомлено керівництвом Перечинської ОТГ, від 15 березня, керуючись рішенням комісіЇ ТЕБ та НС, у громаді будуть закритими дитячі садочки, ДМШ та спортивна школа. У Тур’я-Реметівській ОТГ – ситуація така ж сама, в освітніх закладах громади, а, зокрема, у Тур’я-Реметівській ОТГ дистанційне навчання продовжили із 15 березня.
Повідомляється, що такі заходи в освітніх закладах діятимуть до завершення «червоної зони». Та от коли «отій зоні» прийде кінець ніхто не озвучує. Імовірніше, коли рівень нових інфікованих в області піде істотно на спад.
На цю тему наразі й надалі гаряче дискутують в мережі Фейсбук. Одні запитують, мовляв, чи не можна, аби хоч діти початкових класів відвідували заняття, а інших турбує сам дистанційний процес. За словами батьків, то їм не ходити ані на роботу, а вчити уроки зі своїм чадом.
–Та хоть дайте тим дітям хотя б в початкові класи ходити, у других районах діти ходять лем нашим чомусь неможна, – обурюється Alla Babych
У той же час інша користувачка відповідає:
–Вам потрібні вчені діти,чи здорові?, – запитує Адриана Ходанич –Якшо так то і мені потрібно дома сидіти а нароботу не ходити шоб до дітей інфекцій всякі не приносити, – укотре відзначає пані Алла.
Мешканці зауважують, цитуємо: «на роботу ходити потрібно. Адже ніхто зарплату не дасть даремно». Тим більше, не всі можуть працювати у дистанційному режимі.
–Батьки дітей початкових класів, та тих які ходять в дитсадки тепер мають сидіти дома з дітьми, хто заробітню плату буде тим батькам платити, як вони мають жити?, – відзначає Alexandra Alexandra
У той же час батьки не зрозуміють самої суті слова «дистанційне навчання». Адже, як вони відзначають, учителі рідко пояснюють тему уроку, а лише надсилають домашні завдання. То ж батьків турбує питання, як мають вчитися діти.
–Ніяк не можу зрозуміти значення слова ДИСТАНЦІЙНЕ навчання. Як мають вчитися діти, коли вчителі не пояснюють тему уроку ?????? Скидують домашнє завдання та ІНОДІ з деяких предметів на вайбер приходить відео з ютубу із роз'ясненням. Думаю це питання треба вирішувати і чим скоріше. Чому не придумають якусь онлайн систему??? Діти втупіють зовсім. Я думаю цей карантин затягнеться на довго. В Ужгороді діти навчаються через якусь онлайн систему( я не дуже компетентна в цьому) одна моя колега по роботі розповідала, що навіть є електронний щоденник де видно домашнє завдання та оцінки. Шановний Іван Погріляк може якось зможете допомогти у вирішенні цього питання?!? Дякую за розуміння, – пише Кристина Терегера
–Ці електронні щоденники ввели зовсім недавно, користь лиш в тому що батьки в курсі успіхів дитини і знають які домашні завдання, а от як пояснити дитині тему з якогось предмету, навчити її, і чи у всіх батьків вдосталь часу , знань і терпіння для цього?, – пояснює Alexandra Alexandra
У коментарях зауважують і на тому, що слід робити якісь вагомі заходои по боротьбі із коронавірусом. Людям потрібно іти на роботу, а добратись на чому не має. У цьому випадку, вважають за доцільне запустити автобуси. Окрім того, всім жителям, які змушені сидіти зараз удома, не знаючи як добратись до того ж місця роботи, могли б давати якусь матеріальну допомогу.
–Не закривати потрібно, а робити якісь заходи по боротьбі з вірусом. Громадський транспорт не їздить, людям як на роботу добиратися? Закрити, заборонити-само простіше, але люди і так мусять добиратися всякими способами,бо сидячи вдома не виживуть! Влада хоче зняти з себе відповідальність і все. Ось ми заборонили, а люди не виконують вказівки... А чому у потягах не зробити черговими медиків, які робили би огляд, та заміри температури? Так само можна автобуси запустити. Хворих потрібно відділяти від здорових, а не направляти додому сидіти! Тим, хто мусить вдома сидіти потрібно якусь матеріальну допомогу давати, як в цивілізованих країнах! Думайте трохи, а не виконуйте тупо накази зверху! - Yurij Reipashi.
Доки у мережі ідуть дискусії щодо «червоної зони», прогнози МОЗ та українських експертів, які підтверджуються заявами Всесвітньої організації охорони здоровʼя не надто втішаючі. Світ і зокрема Україна стрімкими темпами наближаються до третьої хвилі коронавірусу. За словами Степанова, другий рік пандемії, «може виявитися навіть важчим за попередній».