1. Новини Закарпаття
  2. >

«Гроші за ковід уже не можна відмити?»: на Закарпатті гарячі дискусії щодо «червоної зони»

07.03.2021 20:19 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Від 8-березня на Закарпатті офіційно буде введено «червону зону».

Від 8-березня на Закарпатті офіційно буде введено «червону зону».

Таке рішення було ухвалено Державною комісією з питань ТЕБ та НС та Закарпатською ОДА напередодні.

Віднесення області до «червоної зони» було вкрай необхідним через шокуючу ситуацію зі зростанням великої кількості інфікованих та нерозумінням людей реальної загрози. Про введення червоної зони насамперед на сполох забили медики обласної лікарні, за словами яких ситуацію контролювати уже не можливо.

Майже кожного дня, упродовж останнього місяця, за офіційними даними обласного центру здоров’я, кількість нових інфікованих та летальних випадків була надзвичайно вражаючою. Тільки напередодні, 6 березня, в області зафіксували 665 інфікованих коронавірусом та 14 летальних випадків. Дві людини того дня померли в Ужгороді. За оновленими даними 7 березня в області зареєстровано більше 550 інфікованих. У той же час, в Ужгороді за минулу добу зафіксовано 48 нових випадків COVID-19 та один летальний випадок. Та й не зважаючи на загрозу і не шкодуючи медиків, люди і далі ходили без масок, натомість винуватили й медиків та органи влади в маніпуляції населенням та розповсюдженням паніки. 

І сьогодні, із введенням в області «червоної зони», більшість людей не розуміють, чому знову жорсткий карантин.

«А як жити, помирати із голоду», – обурюються краяни». Адже укотре буде проблема із громадським транспортом, який не їздитиме на час карантину. Питання порушили і мешканці Перечинщини.

–З транспортом як ?, – запитує у групі «Наш Перечин» Marianna Semyon.

Дехто відзначає: «на своїх двох». У той же час люди, які змушені йти на роботу, не маючи власного транспорту, змушені знову припрошуватись на надійних попутників. Саме таких нині шукають у вайбер спільноті під назвою «Перечин». Створили цю групу водії транспортних засобів ще на початку весняного локдауну. Саме тоді більшість людей опинились у важкій ситуації із відсутністю транспортного сполучення.

Для багатьох попередній локдаун дався взнаки. А тут, за словами людей, не пройшло і пів року, і знову те саме: «сидіть вдома!».

–Богу дякувати не пройшло і року, – пише Таня Василяйко.

Турбує людей і те, чому на вїзди у населені пункти із найбільшою кількісттю інфікованих не встановлюють блок-пости. У цьому випадку, насамперед, згадують село Ворочево:

–Інтересно чого неставиться карантин на села де сама висока захворюваність, раз можна було закрити Ворочево де була мала кількість хворих, чому немож на закрити, поставити блокпост, –запитує Ганна Ліпіч –Тому, що зараз гроші за ковід уже відмити неможна

Підтримує тему й Людмила Ковальова. За її словами, не було б стільки хворих, як би люди менше розгулювали селами:

–У нас зато так багато хворих, бо знають шо хворі, але треба усюди шастати.

Не розуміють люди і зволікань із офіційним введенням «червоної зони». Обурюються, мовляв, а навіщо очікувати аж до 8-го березня. Чому ж від неділі цей карантин не впровадити?:

–А чого з понеділка, а не з неділі, жеби щи встигли по церквах позаражоватися, для них локдауна нема...., – відзначає Едуард Манзулич.

Як відзначає пенсіонерка із Перечинщини пані Олена, вже тиждень, як захворіла коронавірусом. Наразі, після підтвердження діагнозу, лікується вдома. За її словами, протікання недуги украй важке: постійна блювота, жахливий кашель та діарея.

–Були дохтори , – відзначає Олена, – діагноз підтвердився. Тест виявився позитивним. Лежу із ковідом, приймаю ліки, що понавписували. Дуже слабка.

Пенсіонерка дуже боїться ускладнень, бо є у групі ризику. До того ж, окрім підчепленої інфекції, пані Олена є ще й хронічним астматиком.

Нагадаємо, на Закарпатті зробили найменшу кількість щеплень від Covid-19.

Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про нову гідрологічну небезпеку: до чого слід бути готовим
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська