1. Новини Закарпаття
  2. >

На Борнео заново відкрили унікальну птицю (ФОТО)

26.02.2021 23:50 Суспільство

Чорнобрива мишача тімелія не потрапляла на очі майже два століття. Її випадково виявили в лісі провінції Південний Калімантан.

Чорнобрива мишача тімелія не потрапляла на очі майже два століття. Її випадково виявили в лісі провінції Південний Калімантан.

На індонезійському острові Борнео вперше з 1840 року помітили рідкісний вид птахів - чорнобриву мишачу тімелію (Malacocincla perspicillata). Про це йдеться в статті журналу BirdingASIA. 

Протягом майже двох століть єдиним доказом існування виду залишався екземпляр з музейної колекції в нідерландському Лейдені, який привезли з експедиції на Борнео в період між 1843 і 1848 роками. За цей час деякі орнітологи вирішили, що вид повністю зник. 

Але кілька місяців тому чорнобрива мишача тімелія раптом з'явилася на острові в лісі індонезійської провінції Південний Калімантан. Її випадково помітили і сфотографували місцеві жителі Мухаммед Суранто і Мухаммед Різкі Фавзан.

Орнітологи впізнали в пернатому на фото чорнобриву мишачу тімелію (інші назви: чорнобривий щебетун, чорнобривий лепетайло). Птах з ряду горобцеподібних вирізняється сіро-коричневим забарвленням, потовщеним дзьобом і чорною маскою, що йде через очі. 

Тімелія вижила, незважаючи на масштабну вирубку лісів на Борнео, у результаті якої безліч представників фауни позбавляються середовища проживання. Орнітологи і захисники природи планують відвідати місце виявлення птаха, як тільки знімуть карантинні обмеження.

Читайте на ГК:Челендж у TikTok вбив мозок дитини зі США
Читайте на ГК:Вражаючі кадри: вулканічна лава в Гватемалі поглинула будинок (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:День сміху 2021: історія і традиції свята
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...