1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Перечинщині замайоріли червонокнижні рослини (ФОТО)

24.02.2021 17:39 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Найперші молочно-білі весняні квіти милують око в саду на Перечинщині.

Найперші молочно-білі весняні квіти милують око в саду на Перечинщині.

Менш як за тиждень до 1 березня, а першоцвіти уже поспішають заквітнути біля обійсть закарпатців. Весняним провісникам хоч і радіють в садах, але зривати не мають наміру. Підсніжник білосніжний (звичайний), або діалектом «панський підсніжник» є одним із трьох видів підсніжників, поширених в Україні. Саме його і вдалося відзняти в одному з обійсть журналісту видання «Голос Карпат».

Окрім цього виду, ще виділяють підсніжник Ельвеза і складчастий підсніжники. На перший погляд, вони майже подібні, але , все-таки, є відмінності, за словами біологів. Підсніжник звичайний (білосніжний) зростає, переважно, у листяних лісах та заростях у Карпатах і західних лісостепових районах. Рослина, родом із півдня Європи, де росте в гірських лісах на вологому ґрунті.

Європейські флористи вивели багато сортів підсніжника білосніжного. Серед них: підсніжник альпійський, підсніжник гостролистий, підсніжник Фостера, підсніжник Воронова тощо. Усі види підсніжників занесені до Червоної Книги України й перебувають під охороною.

Масовий продаж рослини карається штрафом. Окрім 62 грн за зірваний один підсніжник доведеться сплатити ще й штраф у розмірі від 1700 до 3655 гривень. Отож, поміркуйте, наскільки важливим є охоронний статус квітки.

На Перечинщині, із настанням весни, люди милуються неймовірними білосніжними квітами у флористичному заказнику «Розтоки», відвідати який можна у Тур’я-Реметі.

Нагадаємо, що Ужгородський музикант Дмитро Фесенко презентував відео до нової композиції (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)
Читайте на ГК:Полонина Руна - без бетону та ВЕС: як виглядає смарагдова точка в цю пору? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська