1. Новини Закарпаття
  2. >

"Отримали офіційне підтвердження": у воді із річки Тиса виявили важкі метали

23.02.2021 20:15 Суспільство ВАЖЛИВО

Забруднена вода характеризується підвищеними концентраціями цинку та міді, які перевищують граничні значення.

Забруднена вода характеризується підвищеними концентраціями цинку та міді, які перевищують граничні значення.

19 лютого, Державна екологічна інспекція у Закарпатській області отримала електронне повідомлення від департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, що надійшло від угорської сторони за системою попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій в басейні р. Дунай. Про це інформує видання prozak.info

В повідомленні йшлося про забруднення важкими металами на території Румунії р. Сомеш (притоки р. Тиса). За інформацією угорської сторони шлейф забруднення знаходився в районі Вашарошнамень і рухається в напрямку Загонь (м. Чоп на території України, прикордонна ділянка р.Тиса). Забруднена вода характеризується підвищеними концентраціями цинку та міді, які перевищують граничні значення.

З метою контролю за ситуацією та проведення інструментально-лабораторних досліджень державні інспектори Державної екологічної інспекції спільно з спеціалістами Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса відібрали проби поверхневих вод у річці Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст).

За результатами лабораторних досліджень поверхневих вод р. Самош визначено, що цинк є основним показником забруднення. В р.Тиса в районі Загоні (Угорщина) буде спостерігатися незначне підвищення розчиненого цинку, а що стосується загального вмісту металів, то за прогнозом ознак забруднення не спостерігатиметься.

Сьогодні ж спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса вже двічі відібрали проби поверхневих вод транскордонної р. Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст). Відбори проб води буде продовжено і завтра.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області продовжує контроль за ситуацією. Про результати інструментально-лабораторних досліджень вмісту металів у пробах поверхневих вод р.Тиса, відібраних впродовж 3 днів з моменту одержання повідомлення про аварійне забруднення Державна екологічна інспекція у Закарпатській області поінформує додатково.

Нагадаємо, до уваги закарпатців: Важкі метали з румунської шахти потрапили в Тису

Читайте на ГК:Сумна статистика: на Закарпатті 16 смертей та пів тисячі інфікованих Covid-19 за добу
Читайте на ГК:Гороскоп на 26 лютого для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Курси валют на 26 лютого: гривня різко подешевшала до євро
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...