1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"З любов'ю про Виноградів": вдячний відгук про книгу Івана Біланчука від шанувальниці з Волині

19.02.2021 20:17 Суспільство

З великою пошаною до рідної землі і її жителів.

З великою пошаною до рідної землі і її жителів.

Моя родина з м. Виноградова нещодавно надіслала мені в подарунок книгу «Виноградів – моє місто» видатного дослідника, краєзнавця Івана Івановича Білінчука.

Чудовий твір, це справжній шанобливий опис видатних постатей, історичних подій, наукового і культурного життя міста, опис звичаїв, менталітету всіх народностей, які мешкають у місті. Зібрано дуже багато якісних, як на сьогодні безцінних фото.

Мої дитячі і юнацькі роки пройшли в цьому насправді європейському місті. Часто час від моїх нових знайомих: «А, були ми в то в селі, ну і що? Провінція, ще й глибока». Я завжди відповідала:  «Все справжнє життя сховане за стінами будинків, в повсякденному і святковому житті, у надзвичайно харизматичних і яскравих характерах моїх земляків. Там треба пожити рік-два, щоб повністю змінити свої погляди на життя. А воно в нашому місті вирує. Чудова і незрівнянна моя Батьківщина!»

Шановний Іван Іванович описав культурне і наукове життя міста, розповів про освіту. Я училась в СШ №1. В цьому році будемо святкувати 60-річчя з дня випускного вечора.
В післявоєнний час всі були рівні за достатком, в пошані серед молоді була висока ерудованість, знання мов, володіння музичними інструментами. Для усього були всі умови. Наша музична школа, яку я відвідувала, славилася і славиться великим і потужним педагогічним колективом. Поруч ми відвідували Будинок Піонерів, грали в спектаклях, співали, танцювали.  В СШ №1 нас вчили чудові вчителі, які давали фундаментальні знання, залишається тільки зітхати і розповідати внукам про нашу школу, про те, що після занять у стінах школи нас чекали гуртки: мистецькі, технічні, спортивні. Нас часто водили і возили на екскурсії. Ми були активними піонерами, ходили в галстуках, з прапорами, горном і барабанами. А в неділю і на свята дідусі і бабусі водили нас у церкви «мінт оннок оренд‘є».

Дуже поважаю своїх земляків за гостинність, вроджене вміння створити чудовий побут як в будинку, так і в садку, за щирість і відвертість у стосунках. 

Особисто вдячна автору книги «Виноградів – моє місто» за науковий опис всіх історичних подій, за теплі слова до видатних людей і синівську любов до своєї Батьківщини. Бажаю автору нових, високопрофесійних робіт, в які вкладено багато серця і душі. Мій батько Параска Юрій Юрійович і старший брат Параска Ігор Юрійович, нині покійні, були б дуже вдячні автору за те, що їх згадали добрим словом на сторінках цього величного, високо естетично  оформленного твору.

З великою пошаною до рідної землі і її жителів,

Єва Юріївна Ковальчук-Параска

м. Луцьк

 

ПРО АВТОРА:

Іван Іванович Біланчук народився в місті Виноградові 1948 року. В середній школі № 1 за програмою виробничого навчання набув спеціальність  «кіномеханік». Закінчив Львівський політехнічний інститут у 1973 році, отримавши диплом радіоінженера. Служив у радіотехнічних військах ППО.

У 1975 році очолив Виноградівську райкіномережу. З 1978 по 1989 рік працює в апараті райкому компартії України, останні 8 років – завідуючим  промислово-транспортним відділом. Потім – заступник директора Виноградівської взуттєвої фабрики із зовнішньо-економічних зав’язків. З 1996 року – начальник міського Фонду держмайна. У 1998 році очолив новостворене, перше в районі підприємство із 100% іноземними інвестиціями – ТОВ «ОРТЕКС ЛТД», яке спеціалізується на випуску виробів медичного призначення.

З 2009 року, вийшовши на пенсію, перейшов працювати на менш відповідальну посаду, а водночас знайшлися нарешті можливість присвятити більше часу вивченню історії рідного краю. Згодом почав ділитися своїми знахідками з читачами газет та Інтернет-користувачами. У доробку Івана Біланчука  «Картини з історії міста Виноградова та району», «Нариси з історії Виноградівщини» з історико-географічними описами всіх 49-ти населених пунктів району, ряд статей з історії Закарпаття. З особливою наполегливістю вивчає період румунської окупації та чехословацьку добу нашої історії, прагнучи зняти ідеологічні нашарування  минулих десятиліть і сформувати власний погляд на добре відомі істини, часто спростовуючи їх.

У 2017 році вийшла перша книжка Івана Біланчука «Теково. Село на берегах Тиси». Це обширна історія села текова, відомого оригінальними міжконфесійними відносинами, багатовіковим співжиттям українців-русинів та угорців.

(з книги «Виноградів – моє місто»)

Книгу можна придбати у автора а також вона є в наявності у фонді бібліотек міста та району.

Нагадаємо: Винозбирання, кладовища, танці та весняні свята: народні звичаї та обряди севлюшчан

Читайте на ГК:На Виноградівщині прикордонники зірвали оборудку контрабандистів
Читайте на ГК:Завтра у Виноградові чергове відключення водопостачання
Читайте на ГК:Дистанційне навчання на Виноградівщині продовжено: відомо на скільки

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...