Про це сказала головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак. За її словами, швидкий тест в амбулаторії можна зробити безкоштовно за призначенням лікаря, але не усім він підходить.
Ужгородка Марта Готра прийшла до четвертої міської амбулаторії на прийом до своєї сімейної лікарки через появу симптомів ГРВІ. В жінки закладає ніс, першить у горлі
Лікарка Наталія Тягур після огляду вирішила зробити пацієнтці швидкий тест на Covid-19. Вона розповіла: якщо у людини є ознаки ГРВІ, то лікар має його швидко протестувати на наявність коронавірусної інфекції.
"Для цього є такі тест-системи: береться мазочок з носа спеціальною паличкою. В цю тест-систему зробити три крапельки, і потім покласти на експозицію тест і чекати 15-20 хвилин", — пояснила сімейна лікарка.
На відміну від ПЛР-тестуванн, каже головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козак. Проте людям із хронічними захворюваннями експрес-тестування не підходить. За словами Козак, їхні хвороби можуть вплинути на правдивість результату.
"Ми відправляємо на ПЛР-тестування пацієнтів з імуносупресією: це пацієнти онкохворі та з іншими хронічними захворюваннями. А всім іншим пацієнтам, які йдуть на стаціонарне лікування — планове або ургентне — ми робимо швидкі тести. Це швидше і пацієнт може скоріше отримати стаціонарну допомогу, ніж пацієнт би очікував, коли його направлять на тест, потім коли буде результат тестування, і тільки тоді направляють на стаціонарне лікування", — розповіла Суспільному Тетяна Козак.