1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді створюють новий туристичний маршрут з 30 об'єктами чеської культурної спадщини міжвоєнного модернізму (ФОТО)

16.02.2021 16:58 Суспільство

“Чеський спадок в Ужгороді” – 30 архітектурних об'єктів внесуть до нового туристичного маршруту.

“Чеський спадок в Ужгороді” – 30 архітектурних об'єктів внесуть до нового туристичного маршруту.

Промоційний науково-популярний культурно-історичний проєкт, який має на меті актуалізувати чеську культурну (зокрема архітектурну) спадщину як органічну частину сучасного міського ландшафту Ужгорода, сьогодні обговорили Ужгородський міський голова Богдан Андріїв з очільницею Чеського Центру в Києві Радкою Рубіліною.


Гостя розповіла про діяльність центру, який має в Україні 10 регіональних представництв, зокрема і в Ужгороді. У нашому місті працюють над створенням нового туристичного маршруту, що поєднає три десятки об'єктів чеської культурної спадщини міжвоєнного модернізму, серед них і район Малий Галагов (який може потрапити до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО), Палац Баті на площі Театральній, школа №3, будівля водоканалу тощо.

Організатори проєкту розробляють віртуальний та візуальний контенти, останній, зокрема, докладніше описали в презентації: планується виготовлення інформаційних листівок із зображеннями об'єктів архітектурної спадщини, внесених до туристичного маршруту, з вербальним доповненням на звороті.Як зазначила Радка Рубіліна, проєкт фінансує чеська сторона, від Ужгородської міськради потрібні дозволи на розміщення табличок із QR-кодами, які потім внесуть на гугл-карти, а також інформаційну підтримку.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв запевнив, що міська влада підтримує такі ініціативи, розповів про співпрацю з містами-побратимами Чеська Ліпа та Їглава, вивчення чеської мови в одній із шкіл Ужгорода – у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3, про проведення в Ужгороді фестивалю “Чеські дні в Україні”. Також у зустрічі взяли участь заступник міського голови Василь Пинзеник, координаторка Чеського Центру у Львові Євгенія Нестерович, координаторка Чеського Центру в Ужгороді Любов Павлишин, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич.

Зазначалося, що до реалізації проєкту залучені й науковці Ужгородського національного університету, Національного архіву (Чеська Республіка), представників краю Височина, проєкту “Uzhhorod Modernism” тощо.

Нагадаємо, що На митному кордоні Закарпаття заарештували товар вартістю 1,5 млн грн (ФОТО)

Читайте на ГК:В Ужгороді на річці оселилася пара лебедів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті створять групи реагування на порушення карантину
Читайте на ГК:Цими вихідними в Ужгороді відбудеться мітинг на підтримку Сергія Стеренка
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...