1. Новини Закарпаття
  2. >

Археологи виявили найдавніший музичний інструмент, якому більше 18 тисяч років

15.02.2021 11:42 Суспільство

Група антропологів з університету Тулузи виявила найдавніший музичний інструмент.

Група антропологів з університету Тулузи виявила найдавніший музичний інструмент.

Ним виявилася духова раковина з гігантського морського равлика виду Charonia Lampas. Вік цієї духової чаші становить близько 18 000 років.

Дані нового дослідження археологів і антропологів були опубліковані у статті на порталі Science Advances.

Перша така чаша була виявлена ще у 30-х роках минулого століття. Знахідка в печері Марсулас на півдні Франції сильно спантеличила археологів, оскільки вона була розфарбована різнокольоровими візерунками й було незрозуміло, для чого вона застосовувалася. Вчені вивчали довгі роки знімки знахідки, виявили дивні отвори в панцирі, а також те, що кінчики цих отворів були зрізані.

І тільки зовсім недавно вчені змогли застосувати новітні технології, щоб прояснити створення цих чаш. За допомогою комп'ютерного моделювання було встановлено, що отвори були рукотворні й зробили їх за допомогою стародавніх знарядь праці. Їх розташування вказувало на те, що зроблені вони не хаотично, а в чіткій послідовності. Виявилося, що якщо дути в раковину, то за допомогою цих отворів можна було витягнути звуки.

"Доісторичні люди перетворювали багато раковин у переносні прикраси й таким чином приписували їм істотну тілесну символіку. Цей ріг з морських раковин з його унікальною звучністю, глибокою і сильною з тривалою реверберацією, проливає світло на музичний вимір, досі невідомий в контексті верхньопалеолітичних товариств", - йдеться в дослідженні.

Спочатку антропологи описували цей предмет, як "чашу любові". Однак, після нових даних, стало зрозуміло призначення цієї раковини. Дослідники запросили професійних музикантів зіграти на цій раковині і їм вдалося витягти звуки, які дуже схожі на ноти "до", "до-дієз" і "ре".

Нагадаємо, на Закарпатті на території дачного масиву знайшли рештки людини

Читайте на ГК:Гороскоп на 15 лютого 2021 — що обіцяють астрологи
Читайте на ГК:Всі говорять про нову соцмережу Clubhouse. Що про неї варто знати
Читайте на ГК:Еміратський зонд "Надія" надіслав своє перше фото Марса
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...