1. Новини Закарпаття
  2. >

День святого Валентина: як він виник і як його святкують

14.02.2021 12:33 Суспільство

День святого Валентина — один з найбільш довгоочікуваних днів у році, приходу якого очікують з особливим трепетом і надією

День святого Валентина — один з найбільш довгоочікуваних днів у році, приходу якого очікують з особливим трепетом і надією

Валентинів день або День всіх закоханих уже давно став міжнародним і святкується 14 лютого. В Україні, як і в усьому світі, до цього свята готуються заздалегідь, намагаючись здивувати улюблених незвичайними подарунками та сюрпризами, пише ТСН.

Історія Дня святого Валентина і його значення

Походження свята і його витоки сягають у далеке минуле. Валентинів день встановлений на честь християнського священика Валентина, який жив в III столітті, коли могутньою Римською імперією правив Клавдій II. Войовничо налаштований імператор вважав, що кращий солдат — це неодружений солдатів, тому що його голова не зайнята романтичними думками про кохану і турботами про їжу сім'ї. Саме тому було видано указ про заборону одруження для легіонерів.

Однак, життя, як зазвичай, внесло свої корективи. Солдати продовжували закохуватися і мріяти про шлюбні кайдани зі своїми коханими, і тоді на допомогу їм прийшов простий християнський священник, який таємно під покривом ночі вінчав легіонерів з їхніми коханими. Коли про діяльність Валентина стало відомо владі, імператор наказав кинути його до в'язниці, а потім засудив до смертної кари.

Перебуваючи в ув'язненні, священник закохався в прекрасну дівчину, дочку наглядача Юлію. Історія замовчує про те, яким чином невинне створіння виявилося в настільки похмурому місці. Можливо, вона, подібно Червоній шапочці, принесла батькові кошик із пиріжками або просто забігла попросити грошики, щоб купити вподобану стрічку для сукні. Що б там не було, бідний хлопець, лише тільки побачивши юну діву, пристрасно покохав її, але боявся зізнатися. Коли ж був призначений день страти, закоханий священник вирішив написати дівчині лист, в якому розповів про свої почуття, підписавшись "Твій Валентин".

Страта відбулася 14 лютого 269 року, а через дві сотні років, в 469 році, папа римський Геласій I проголосив 14 лютого Днем святого Валентина. Спочатку це був день пам'яті канонізованого католицькою церквою мученика, але вже від XIII століття він почав широко святкуватися в західноєвропейський країнах, звідки поширився по всьому світу. В Україні зародився більше 15 століть тому свято почав відзначатися з початку 90-х років минулого століття і швидко набув величезної популярності.

Як святкувати День святого Валентина

14 лютого у всьому світі традиційно зізнаються в коханні, дарують подарунки, влаштовують романтичні вечері. Головним атрибутом свята стала валентинка. Зазвичай це невелика листівка з добрими побажаннями і освідченням у коханні. Найчастіше валентинки роблять у вигляді сердечка червоного або рожевого кольору. Важлива умова — валентинка не підписується. Адресат повинен сам здогадатися, ким вона послана. У Валентинів день прийнято вітати один одного, дарувати коханим квіти, солодощі, м'які іграшки, повітряні кульки та інші милі дрібнички.

День святого Валентина - особливі прикмети і ритуали

Якщо закохані в цей день дають одне одному клятву вірності, ніякі спокуси і перешкодою не затьмарять їх життя;зіграти весілля в Валентинів день — значить створити щасливу сім'ю, яка зможе подолати всі негаразди і випробування;якщо в цей день жінка кине в річку або озеро подарований чоловіком букет квітів і звернеться до неба, значить їй скоро завагітніти;якщо ж, виходячи з дому, ви що-небудь забули, не сумуйте, це означає, що незабаром прийдуть добрі новини від улюбленого.

До речі, розбити дзеркало 14 лютого — теж на щастя. Це означає, що так само вщент розлетяться всі ваші сварки і непорозуміння, а в результаті на вас чекає щира любов і довге сімейне життя.

В яких країнах святкують День святого Валентина

У різних країнах Валентинів день святкують по-різному, але скрізь він ознаменований великою кількістю квітів і подарунків.

Велелюбні французи вважають за краще дарувати цього дня коштовності, італійці — солодощі, американці і британці — червоні троянди, а данці надсилають своїм улюбленим засушені білі квіти.

До речі, в Японії в День святого Валентина набагато більше подарунків отримують чоловіки. Дівчата дарують їм портмоне, бритви, парфуми і обов'язково шоколад "Хонма", який сприймається як визнання в любові.

У Фінляндії 14 лютого святкується як День дружби, коли вітають не стільки коханих, скільки друзів і подруг.

Але є країни, в яких День всіх закоханихпід забороною. У Саудівській Аравії та Ірані Валентинів день заборонений офіційно, а за непокору загрожують високі штрафи.

Ідеї для подарунків на День святого Валентина

Перед будь-яким святом виникає питання подарунків, але 14 лютого він стає особливо гострим, тому що обдарувати слід улюблених. Постарайтеся підійти до вирішення цього питання нетривіально. Враження справлять оригінальні ідеї і креатив. Спробуйте здивувати.

Вирішили подарувати дівчині квіти? Чудово! Але не поспішайте бігти до магазину або шерстити Інтернет у пошуках підхожого букета. Спочатку вирішіть, які саме це будуть квіти. Троянди? А варто? Їх нині можна купити в будь-якому переході. Виберіть щось незвичайне.

Набагато краще подарувати коханій не те, що пропонує торгівля, а то, що вона любить. Ромашки? Незабудки? Бузок? Немає нічого простішого. Купуйте невеликий натюрморт олією або аквареллю, і він довго буде радувати його нову господиню, даруючи прекрасні спогади.

Любите подорожувати? Рушайте до Самбора. Погуляйте старим галицьким містом і обов'язково зайдіть до церкви Різдва Богородиці, де зберігаються частки мощей святого Валентина.

Зараз прекрасна зимова погода і просто гріх не використовувати момент. Станьте для коханої принцом на білому коні. Замовте прогулянку на конях зимовим лісом, і ви разом ще довго будете згадувати цю романтичну пригоду.

Романтична вечеря, SPA у присутності свічок для двох, фотосесія, білборд з освідченням у коханні, майстер-клас пристрасного аргентинського танго або бачата — вибір величезний. Рішення за вами.

Нагадаємо, що В Іршаві знайшли зниклого 13-річного хлопчика

Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про нову гідрологічну небезпеку: до чого слід бути готовим

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська