1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Сектантські книги, жах, треш…»: у Мукачеві продають «Зошити смерті»: що це таке? (ФОТО, ВІДЕО)

13.02.2021 22:37 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

«Зошити смерті» з’явилися на прилавках мукачівських крамниць.

Відповідна публікація з’явилася у місцевій спільноті в соцмережі Facebook.

«DEATH Note (Дневник СМЕРТИ)

1. Правила пользования

Человек, имя которого будет записано в этой тетради, умрет.

...

Если причина смерти будет написана не позднее чем за 40 секунд после написания имени, то так оно и случится.

Если причина смерти не будет указана, человек умрет от сердечного приступа.

После уточнения причины смерти, у вас есть 8 минут 40 секунд, чтобы написать обстоятельства смерти.

....

Зустрів сьогодні Валєру. У Валєри двоє дітей. Одній дочці рік, а іншій 11.
На днях 11-літня принесла додому ось такий блокнот. Валєра цікавиться своєю дитиною та займається її вихованням, але у більшості випадків, батьки можуть і не побачити дивних речей (тим паче якихось блокнотів), які з'являються у їхніх дітей.

Ми довго говорили на тему імовірного негативного впливу подібних "тригерів". Зійшлись на тому, що у 90 відсотках, все буде добре і дитина "перебіситься". Однак, 10% скоріш за все піддасться цьому навіюванню. Ну а 1 з 1000 учудить таке, що волосся дибом стане.
Ну а потім ми всі будемо обурюватись, мовляв як таке могло трапитись? куди дивиться школа? куди дивиться поліція? і т.д.

Валєра (ім'я змінено) вже ходив до того магазину, де продається подібна "інструкція" по відправці на той світ. Поговорив з продавцем. Пояснив.
Вирішив сходити і я.
Зауважу, що моєю метою не було влаштувати скандал, чи призвати до дотримання моралі (хоча десь таке проскакувало). Я просто хотів вам показати позицію тих, хто пропонує ось такий товар.
Дивіться, читайте, робіть висновки.
В будь-якому випадку, вважаю, що це тема для дискусії і зайвий привід передивитись речі ваших дітей та поцікавитись, чим вони захоплюються», - зауважив автор у дописі до відповідних фото та відео.

Записники під назвою «Death Note» (зошит смерті) викликали неоднозначну реакцію в соцмережі. Частина користувачів зауважили, що це, цитуємо: «жах, треш, якісь сектантські книги – це страшно». Інші ж, у свою чергу, не бачать нічого страшного у реалізації такого канцелярського приладдя, адже це усього навсього предмет із однойменного популярного японського манґа- та аніме-серіалу. 

«Зошит смерті» був вигаданий Цуґумі Оба і намальований Такеші Обата. Головним героєм є Лайт Яґамі, найкращий учень Японії, який згодом стає володарем згаданого записника.

В основу сюжету аніме лягла філософська ідея: «Чи можна творити добро, вбиваючи інших?». Автор вигадав оригінальну історію, в якій розкривається ця думка. Він показав, що сталося би зі світом, якби справедливість взялася за косу, однозначно ставши на бік традиційної моралі.

Автор розглянув важливі психологічні питання, показавши реакцію, мотиви і бажання самого вбивці, а також реакцію оточуючих на це. Як зазначає автор, він не бажав створювати звичайне аніме із «вулично-хуліганським стилем». Натомість його аніме насичене роздумами героїв, що часто допомагають прослідкувати хід їхніх думок, наслідки їх вчинків. 

До слова, на час виходу у світ першого фільму, манґа «Death Note» мала шалену популярність в Японії, тому касові збори від першого ігрового фільму за вікенд перевершили навіть відомий «Код да Вінчі».

Вперше «Зошит смерті» з'явився перед читачами у вигляді манґи в грудні 2003 року і манґа продовжувала виходити аж до травня 2006 року в журналі Weekly Shonen Jump і містила в собі 108 глав, які пізніше вийшли у 12 томах (танкобонах) в Японії. Ідея манґи лягла в основу двох парних ігрових фільмів (сиквелів), що вийшли в кінотеатрах Японії у червні і листопаді 2006 року. Обидва фільми лише частково використовують сюжет манґи і є самостійними творами. 

У жовтні 2006 року на телеканалі «Nippon TV» стартував 37-серійний аніме-серіал. 31 серпня на телеканалі «Nippon TV» показали «Death Note Director's Cut Final Conclusion» — повнометражний фільм (названий special), що розповідав сюжет аніме у вигляді розповіді бога смерті Рюка. 10 січня 2007 року аніме- і манґа «Записник смерті» були ліцензовані для видання на території США компанією «VIZ Media».

Також на території Японії компанією Konami були видані три відеогри. 

Поціновувачі «Зошита смерті» і досі об’єднуються у величезні фан-клуби. Звісно, що не обійшлося і без випуску тематичного «реквізиту»: предметів одягу, канцелярського приладдя, тощо.

Вочевидь, шалена популярність «страшного записника» нарешті докотилася і до молоді України.

Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Туристичний європейський автобус застряг у "аксесуарах" мукачівських вулиць: у соцмережах обговорюють курйозний випадок на Закарпатті (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська