1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Мукачеві перероблятимуть до 100 тисяч тонн сміття: відомо, де зведуть завод та чиїм коштом

10.02.2021 16:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У Мукачеві на виконкомі прийняли рішення щодо затвердження містобудівної документації, а саме детального плану території для будівництва сміттєспалювального заводу.

У Мукачеві на виконкомі прийняли рішення щодо затвердження містобудівної документації, а саме детального плану території для будівництва сміттєспалювального заводу.

Відповідне рішення «Про затвердження містобудівної документації «Детальний план території по вул. Крилова Івана в місті Мукачево для будівництва сміттєспалювального заводу» члени виконкому підтримали напередодні, 9 лютого, під час засідання.

Слід зауважити, що ні проекту згаданого рішення, ні власне рішення на офіційному сайті міськради на момент цієї публікації оприлюднено не було.
Втім, за інформацією Управління міського господарства (УМГ), документ таки було затверджено під час вчорашнього засідання виконкому. Мова, зокрема, про будівництво підприємства промислової переробки відходів. Як повідомляється, детальний план території розроблено у відповідності до рішення 81 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від «23» липня 2020 №1973 з метою раціонального використання земель для поліпшення екологічного стану міста та зважаючи на складність знаходження нових ділянок, придатних для складування твердих побутових відходів.

Водночас зазначається, що 18 грудня 2020 року відбулися громадські слухання за участю представників компанії «INSIL Deutschland UG», ініціаторів інвестиційного проєкту ТОВ «Євро Континет». 

"Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec». Під час громадських слухань представників громади було ознайомлено з технологією переробки сміття. За рік на заводі зможуть переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології переробки, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії. Пропонується будівництво підприємства промислової переробки відходів, що працюватиме за найсучаснішими технологіями, безпечними для здоров'я людей і довкілля", - повідомили в УМГ.

Крім цього, зазначається, що функціонування підприємства сприятиме вирішенню проблеми забезпечення енергетичної незалежності. Адже, найбільш ефективним шляхом розробки та впровадження інноваційних технологій в сфері енергозбереження є створення екологічних технопарків діяльність яких реально сприяє захисту навколишнього середовища.

Разом із цим, як зауважив у коментарі для ГОЛОСУ КАРПАТ депутат Мукачівської міської ради, член постійної комісії з питань інфраструктури Юрій Кравчук, будівництво та функціонування такого підприємства зекономить чимало коштів Мукачівської МТГ, а також забезпечить рекультивацію місцевого полігону ТПВ.

"Мукачівська ОТГ виробляє близько 50 тис. тонн сміття на рік. До всього, мова і про рекультивацію нашого полігону ТПВ на потужностях згаданого заводу, що дозволить зекономити громаді, за нашими підрахунками, близько двох мільйонів доларів. Маю зауважити, що завдяки сучасним технологіям, шкода для навколишнього середовища від функціонування такого заводу - мінімальна. Такі заводи функціонують у безпосередній близькості до житлової забудови у багатьох країнах Європи, де контроль за діяльністю подібних підприємств значно жорсткіший, ніж у нас. Однозначно, що проблема сміття наразі гостро стоїть не тільки в Мукачеві, а й на територіях громад усієї області і її необхідно вирішувати. Прогнозую, що згодом завод у Мукачеві допоможе безпечно для людей і довкілля зробити Закарпаття чистішим", - зауважив Юрій Кравчук.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Не вода принесла: мукачівці перетворили на смітник дамбу Латориці від "Черьомушок" до "Паланку" (ФОТО)

Також ми інформували про те, що мукачівці прибрали з берега Латориці понад 2000 л принесеного водою сміття (ФОТО)

Читайте на ГК:Згоріли 165 свиней: у Мукачеві сталася пожежа на свинокомплексі
Читайте на ГК:У Мукачеві судитимуть кермувальника електросамокату, який збив велосипедистку
Читайте на ГК:"Не знаю Як описати...": в мережі показали плачевний стан одного із кладовищ на Закарпатті (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...