1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У водоймі на Закарпатті усе частіше виявляють шокуючі знахідки (ФОТО)

08.02.2021 16:21 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ідеться про Перечинщину та потічок в одному із сіл, який дедалі частіше стає урною для сміття, аніж місцем, де плаває риба.

Ідеться про Перечинщину та потічок в одному із сіл, який дедалі частіше стає урною для сміття, аніж місцем, де плаває риба.

На жаль, істотна проблема щодо забруднення водойм побутовими відходами є актуальною не лише для Перечинщини та області вцілому. Однак, побутові відходи із кожним роком у період дощів «експортуються» Тисою до Угорщини. А починається усе із малого – із захаращення потічків у населених пунктах.

Лише минулими вихідними в одному із угорських сіл із місцевої річки за допомогою спецтехніки було вилучено вражаючу кількість непотребу із Закарпаття. Увесь непотріб шаленою течією принесло до Угорщини Тисою унаслідок рясних дощів.

Гірський потік «Ружа» у Тур’я-Реметі на Перечинщині, який раніше був насичений фореллю, а зараз хіба що пластиковими пляшками та іншими продуктами життєдіяльності місцевого населення, важко впізнати. Наразі весь той бруд, поліетиленові прапорці мчать бурхливим маршрутом до центральної Тур’ї, де полюбляють купатись у літню пору не тільки місцеві, але і туристи.

 

До слова, береги місцевої річки уже також потерпають від численних відходів, у тому числі, і будівельних залишків. Проблема є надзвичайно важливою, оскільки вливає на стан довкілля.

Не надто сприяють ліквідуванню проблеми і організований ряд суботників у населеному пункті із очищення берегів від непотребу, як відзначають місцеві. Через деякий час на тих же місцях наростають ще більші сміттєві гори. Час від часу у місцевих водоймах виявляють і рештки тварин.

–Винні самі люди, що свинять собі під ніс. Та не спалить сміття, не закопає ті відходи, а кине на берег, у річку. А ти пий звідти воду, пери там одяг у тих нечистотах, ще й з туалетів пускають воду – обурюється Марія Іванівна.-  Минулого року сама чистила потічок, усі відходи, що принесло течією визбирала у міх, потім зять відвіз на сміттєзвалище, – каже Марія. - Люди безсовісні, бо лінуються зробити по людськи, то й вибирають зручніший спосіб утилізації нечистот, вода понесе! – відзначає газдиня.

Вода понесе, та принесе і мороку, бо у період дощів, якраз той непотріб, яким захаращуються русла річок, і стає однією із найбільших причин підтоплень обійсть.

Нагадаємо, що На Україні вирує негода: скасовані рейси, замети та численні ДТП (ФОТО)

Читайте на ГК:Мегаекономія: жителів села на Закарпатті "ув'язнили" у темряві й залишили без газу
Читайте на ГК:"Роздягнули убитого": що відомо про похованого солдата у закарпатському урочищі (ФОТО)
Читайте на ГК:Був єдиним сином у батьків: закарпатці навколішки провели кортеж із загиблим Героєм (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська