1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Ароматна методика»: на Перечинщині посипають доріжки незвичною сумішшю (ФОТО)

02.02.2021 15:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Кавова гуща – відмінний засіб не лише у боротьбі зі шкідниками, а й ефективний аналог протиожеледній суміші.

Кавова гуща – відмінний  засіб не лише у боротьбі зі шкідниками, а й ефективний аналог протиожеледній суміші.

Експерименти із посипання кавовою гущею розпочали недавно у Львові. Переймають цей досвід і закарпатці. Але наразі експериментують поодинокі газдині із гущею, запасаючись ековідходами у домашніх умовах. Насамперед, унікальна ідея в застосуванні екологічної суміші у вигляді кавової гущі виникла у радниці голови міста Львова Ірини Оршак.

Незвичний спосіб, як виявляється, було виявлено під час моніторення соцмереж. Виявляється, кавову гущу, як ефективний та доволі успішний аналог протиожеледної суміші використовують у країнах Європи та Скандинавії.

Запасається кавовою гущею і пенсіонерка із Перечинщини пані Ірина. За словами газдині, останнім часом використовувала у цьому плані для посипання доріжки у дворі попіл, а от, почувши, як у сусідній із Закарпаттям області використовують кавову гущу для боротьби із ожеледдю, почала зберігати відходи із кави у окремій посудині.

–Чесно кажучи, про такий спосіб не чула у боротьбі з ожеледицею. Ми використовували або попіл, або опилки (терпугу), – ділиться досвідом пані Ірина. – Відходи із кави найчастіше я застосовувала у боротьбі зі шкідниками – мурахами і слимаками, час від часу, як миючий засіб. А от зараз таки вирішила вчинити і я експеримент. Що вийде із цього, побачимо, – посміхається жінка.

Морози ще обіцяють, а з ними і ковзанка у дворах буде. Наразі у цілях експерименту газдиня уперше посипала доріжку і попелом та невеликими запасами кавової гущі. Як відзначає пані Ірина, на відміну від попелу та терпуги, кавова гуща видає ще й неабиякий аромат на доріжці.

–Коли посипала, то й кіт позаду мене ходив, нюхаючи ту гущу. Сподобалось Мурчику.

Нагадаємо, що "Різних жанрів та з різних міст": що ж присилали українці на Закарпаття (ВІДЕО)

Читайте на ГК:«Буде хосен»: закарпатці взялися за пили, сокири і ножиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Курйози на дорозі: закарпатські патрульні зупинили потяг (ФОТО)
Читайте на ГК:На Перечинщині замайоріли червонокнижні рослини (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...