1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді через ожеледицю зазнала травм 21 людина впродовж тижня (ВІДЕО)

02.02.2021 09:56 0 Суспільство

21 людина звернулася за останній тиждень до травмпункту Ужгородської міської лікарні через травмування під час ожеледиці.

Про це Суспільному повідомив старший ординатор травмпункту Анатолій Дідківський. У міськраді кажуть: дороги й тротуари посипають, використали із запасів 45% протиожеледної суміші.

Анатолій Дідківський працює в травмпункті Ужгородської міськлікарні. За останні 7 днів, каже, до медзакладу зверталися пацієнти через травмування на дорогах міста. Однак цього року їх удвічі менше, ніж за такий самий період минулого.

"Найчастіше — це гомілково-ступневий суглоб і променево-зап’ясний суглоб. Забої, розтягнення, переломи. Буває різне. Нема градації за віком. Це від дітей до людей похилого віку", — сказав лікар.

Ужгородці про підсипку вулиць і тротуарів міста протиожеледною сумішшю розповідають різне. Ужгородець Олег каже: "Підсипані. Швидше навіть почищені. Взимку важкувато ходити, але нічого".

"Хотілося би, аби краще були посипані, — сказала Віра. — Але знаєте, що зима є зима. Для того є й зима". Юрій сказав: усе залежить, яке в людини взуття: "Залежить від того, яке у вас взуття. Зараз щось не помічається, що підсипані. І так є лід".

На підготовку Ужгорода до зими, підсипку вулиць і тротуарів, каже начальниця управління житлово-комунального господарства, є 500 кубометрів солі та піску.

"Вулиці підсипають комбіновані дорожні машини, — сказала Олександра Турянчик. — Круті підйоми вручну підсипають. Тротуари обслуговують підрядні організації. Двірники виходять на лінію о 6-й ранку і підсипають. У випадку наявності снігу протягом дня, на другу зміну викликаються теж двірники і тоді вони здійснюють повторне підсипання. За кошти місцевого бюджету обслуговуються тільки магістральні вулиці міста та основні площі".

Олександра Турянчик сказала: очищення від льоду та снігу біля багатоповерхівок — за управлінськими компаніями, які обслуговують ці будинки. А ділянки поблизу приватних секторів мають прибирати власники. Якщо ви травмувалися на вулиці через ожеледицю і потребуєте медичної допомоги, юрист Василь Попович радить також викликати на місце і поліцію, щоб скласти про дорожню ситуацію відповідний акт, зафіксувавши падіння.

"По-друге, звернутися до найближчого відділення медустанови. Отримати констатуючу довідку про стан здоров’я. Третє — це провести лікування. Якщо це в стаціонарі, то мати виписку. Якщо амбулаторно — також мати довідку після завершення. Обов’язково мати всі чеки і накладні про те, що відбулося таке травмування і витрачені кошти на лікування. Також обов’язково треба мати рецепти лікарські. Ну і після цього зробити інформаційний запит до Ужгородської міської ради, що хто саме на ділянці є відповідальний за її забезпечення".

Також травмовані можуть звернутися з усіма довідками до муніципальної варти і далі до суду. Травматолог Анатолій Дідківський каже: щоб відновитися після травми через ожеледицю, в середньому потрібно три тижні, однак краще попередити падіння.

"Щоб мінімізувати, особливо це стосується людей похилого віку, старатися краще не виходити в такий період на вулицю. Якщо хтось є, то хай допоможе принести продукти і так далі. Але якщо вже є необхідність вийти, потрібне зручне взуття з хорошою підошвою, гарними протекторами, щоб вони менше ковзали. Пересуватися треба маленькими кроками на напівзігнутих колінах", — розповів лікар.

Нагадаємо, прогноз погоди на Закарпатті: Хмарно з проясненнями, місцями слабкий сніг та мокрий сніг, на низовині з дощем.

Читайте на ГК:Знайомство, пістолет, постріли та удушення: романтична зустріч закінчилася вбивством (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:“Таксі” за 11000 зелених: деталі гучного затримання на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Вправлялись на влучність: закарпатець влаштував стрілянину  біля садочка (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська