1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Все за дякую": на Закарпатті за два дні в незвичному магазині видали 546 кілограмів одягу (ФОТО)

01.02.2021 20:02 Суспільство

Соціальний магазин "Все за дякую" у Мукачеві працює з понеділка до п’ятниці.

Соціальний магазин

546 кілограмів видали і 64 кілограми прийняли за два дні роботи соціального магазину "Все за дякую". Про це розповіла керівниця соціального проєкту Світлана Самойлюк. За її словами, взяти речі може кожен охочий раз на місяць. Можна приносити і свої речі, пише Суспільне Закарпаття.

Через пандемію коронавірусу людей запускають по п’ятеро. За речами для своїх чотирьох дітей прийшла мукачівка Мальвіна Буришинець. Розповіла: дізналась про магазин від знайомих:

"У школу ходять, то треба теплі речі, а вдома треба теж речі. Прийшла подивитися, якщо щось можна взяти…", — сказала жінка.

"Ми прийшли дітям, собі взяти речі, — сказала мукачівка Альона, мама двох дітей. — Ми не отримуємо грошей, бідно живемо".

Жінка також дізналась про магазин від знайомих.

Речі, які беруть відвідувачі, волонтери зважують, — каже керівниця соціального проєкту Світлана Самойлюк. За її словами, кожного місяця можна брати 5 кілограмів на людину.

"Тобто, якщо 5 дітей і мама шоста, то 30 кілограмів у місяць, — пояснила Світлана. — Волонтери працюють кожного дня з 8:30 до 12:00. Субота та неділя – вихідні. Тільки перша субота місяця робоча. Волонтерів працює семеро, вони виконують роботу безкоштовно. У нас є скринька, де їм можуть подякувати. Люди приносять кожного дня речі. Вони в хорошому стані. Ми вдячні містянам за це. Найбільший попит зараз на теплі речі".

Семеро волонтерок, які працюють у цьому магазині – багатодітні мами. Єва Лукеча має чотирьох дітей. За її словами, для того, щоб вибрати необхідне, люди мають показати паспорт або інші документи.

"Мій обов’язок прийняти людей, наприклад, за паспортом, посвідченням у кого, які документи, — розповіла жінка. — Я записую в журнал їхні дані: скільки людей у сім’ї. Наприклад, є 6 або 10 дітей. Я їх також із мамою записую. І вони можуть брати на кожну людину п’ять кілограмів. Сьогодні ми до обіду прийняли 31 сім’ю".

Нагадаємо, на Мукачівщині у старовинних печерах XIII-XIV століття працює сучасна виноробня.

Читайте на ГК:В Мукачеві температура повітря б`є рекорди (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Мукачівець понесе покарання за спробу вивезти деревину за кордон на суму в 300 тис. грн
Читайте на ГК:"Їду, як хочу": в Мукачеві помітили автохама посеред тротуару (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...