1. Новини Закарпаття
  2. >

В Єрусалимі виявили стародавню монету з інтригуючим написом

01.02.2021 13:15 Суспільство

Знахідка є одним з найрідкісніших скарбів другого століття нашої ери, знайдених в Ізраїлі.

Знахідка є одним з найрідкісніших скарбів другого століття нашої ери, знайдених в Ізраїлі.

В Єрусалимі біля підніжжя Храмової гори археологи виявили рідкісну бронзову монету. Про це повідомляє видання Express. Археологи датують це відкриття 132 р. н. е. (майже 1900 років тому), коли відбулося повстання євреїв Римської Іудеї проти Римської імперії під керівництвом Саймона Бар Кохбі.

На одній стороні стародавньої монети нанесено зображення грона винограду і напис: Другий рік свободи Ізраїлю. На зворотному боці зображено пальму і напис: Єрусалим. 

На думку археологів Ізраїльського управління старожитностей (IAA), це дійсно виняткове відкриття. З 22000 монет, знайдених в Єрусалимі, тільки чотири були датовані конфліктом. Однак монет із назвою міста в Єрусалимі раніше не знаходили. За словами археологів IAA, Морана Хагбі і доктора Джо Узіеля, монети, ймовірно, були привезені в Єрусалим римськими легіонерами 10-го легіону, які брали участь у придушенні повстання. 

"Одне з питань, яке ми задаємо собі, полягає в тому, як ця монета потрапила в Єрусалим, оскільки сьогодні ми знаємо, що повстанці не завоювали Єрусалим. Табір 10-го легіону перебував у межах Старого міста Єрусалима, і дехто каже, що він розміщувався на південь від Храмової гори", - зазначив Хагбі. 

Нагадаємо, вражаюча знахідка: археологи виявили на диво рідкісний фрагмент біблійних часів

Читайте на ГК:Вражаюча знахідка: археологи виявили на диво рідкісний фрагмент біблійних часів
Читайте на ГК:Гороскоп на 1 лютого 2021 для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Названо країну з найвищим у світі рівнем захворюваності Covid
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...