1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Виступати лише з дозволу головуючого" - у Мукачівській міськраді депутатів хочуть обмежити Кодексом етики? (ДОКУМЕНТ)

276
Суспільство Новини Мукачева

У Мукачівській міськраді оприлюднили проєкт рішення "Про затвердження Кодексу етики депутата Мукачівської міської ради".

Цей документ депутатський корпус голосуватиме вже завтра, 28 січня, під час чергової сесії міської ради.

Як зазначається у тексті проєкту рішення, Кодекс приймають з  метою забезпечення ефективної депутатської діяльності, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та регламенту та  керуючись ст.25, ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Проте, як значиться у пункті 5 цього Кодексу, відповідно до оприлюдненого Додатку, виступи депутатів під час засідань ради та при роботі в депутатських комісіях, імовірно, мають намір обмежити дозволом головуючого.

Разом із цим, зазначається, що Кодекс етики депутата Мукачівської міської ради є узагальненням етичних норм та правил поведінки депутатів Мукачівської міської ради, яких вони повинні дотримуватись під час виконання депутатських повноважень. Також у документі визначено, що Кодекс ґрунтується на Конституції України, Законах України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації» та інших законодавчих та нормативних актах. Мета Кодексу: підвищення рівня довіри громадян до органів місцевого самоврядування, покращення персональної відповідальності за належне виконання депутатських обов'язків, забезпечення прозорості та гласності у роботі міської ради, запобігання зловживанням службовим становищем. 

У разі прийняття цього рішення, депутати будуть зобов’язані дотримуватися Кодексу етики депутата Мукачівської міської ради в процесі своєї діяльності з моменту набуття чинності даного Кодексу.

Варто зазначити, що на сьогодні права та обов’язки депутатів місцевих рад, в тому числі й питання депутатської етики, визначені Законом України Про статус депутатів місцевих рад. Відповідно до Розділу III, Глави 1 ПОВНОВАЖЕННЯ ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ У РАДІ, а саме ч. 2 ст. 19 цього Закону депутати місцевих рад мають наступні права:

Відтак, імовірно, що із прийняттям цього Кодексу, окремі права депутатів Мукачівської міської ради, регламентовані чинним законодавством та спрямовані на захист інтересів мешканців громади будуть обмежені дозволом головуючого.

Із повним переліком етичних норм та правил поведінки депутатів Мукачівської міської ради можна ознайомитись у галереї ГОЛОСУ КАРПАТ.

Нагадаємо, що "Шило на мило": у Мукачеві мають намір здійснити заміну управляючої компанії (ДОКУМЕНТ)

Читайте також: