1. Новини Закарпаття
  2. >

Про роботу АТ «Закарпатгаз» та формування тарифу на розподіл газу розповів сьогодні технічний директор підприємства (ВІДЕО)

27.01.2021 16:26 0 Суспільство

«Тариф на розподіл газу встановлює НКРЕКП своїми постановами»,- Олександр Голуб у пресцентрі ОДА.

Зокрема, він зазначив, що Закарпатгаз є оператором газорозподільчих мереж і надає споживачам, як побутовим, так і непобутовим, послугу з розподілу газу. Йдеться про експлуатацію та утримання газопроводів (а також споруд на них), забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання, роботу аварійно-диспетчерської служби 104, облік природного газу, повірку та заміну лічильників тощо.

«Ми більше року проводимо інформаційну кампанію і розповідаємо, що АТ «Закарпатгаз» не продає природний газ і не формує ціну на нього. Тому питання ціни на блакитне паливо чи його постачання — взагалі не в нашій компетенції. Є ринок газу: споживачі вільно обирають продавця. А наше підприємство забезпечує роботу системи, аби цей газ надходив до кожного споживача стабільно і безперебійно», — зазначив Олександр Голуб.

Послуга з розподілу (в тому числі доставки) газу надається всім споживачам газу, незалежно від того, хто у них виступає постачальником. Сьогодні підприємство обслуговує 275 тисяч споживачів у категорії «населення».

На утриманні та обслуговуванні товариства сьогодні перебуває 7,7 тис. км газопроводів. Вони досі залишаються у державній та комунальній власності. Для утримання цієї мережі існує кваліфікований персонал. Нині у «Закарпатгазі» працює понад 1000 працівників.

Щодо тарифу на розподіл газу, то спікер зазначив: «До 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу та сплачувалась в тому ж рахунку, що й газ. Але з 1 січня 2020 року послуга з розподілу (доставки) виключена із загальної платіжки за газ. Продаж газу здійснює постачальник газу, а розподіл (доставку) — газорозподільна компанія (АТ «Закарпатгаз»). Це дві різні компанії, а тому і платіжки — теж дві. При цьому тариф на розподіл встановлює НКРЕКП своїми постановами».

Очікується, що тариф за доставку 1 куб м газу, який НКРЕКП планує встановити для оператора АТ «Закарпатгаз» з 1 лютого поточного року, становитиме 1,78 грн без ПДВ.

У структурі тарифу 37% — це оплата праці. Неконкурентна заробітна плата, при щорічному збільшенні обсягів робіт на одного працюючого, та наявність чотирьох кордонів у Закарпатській області з країнами Євросоюзу, спричиняє відтік кваліфікованих кадрів. Так, плинність кадрів в Товаристві за 9 місяців 2020 році становить 19% і, як наслідок, призвела до зниження можливостей колективу забезпечити надійне функціонування системи газопостачання в цілому. У зв’язку з низьким рівнем заробітної плати в окремих прикордонних районах наповнюваність штату становить менше 40% від потреби (а саме: Берегівський, Виноградівський, Тячівський райони).

Щодо інших складових тарифу, то це — податки, амортизаційні відрахування, повірка та ремонт лічильників та їх заміна лічильників, витрати, пов’язані з експлуатацією газорозподільних мереж тощо.

За словами технічного директора АТ «Закарпатгаз» Олександра Голуба, нині газопроводи на Закарпатті залишаються у державній та комунальній власності (міст, сіл, селищ). А підприємство утримує ці мережі в справному стані, забезпечує безаварійний та безперебійний тиск (наявність) газу перед газовими приладами споживачів, несе відповідальність за стабільну роботу наданої в обслуговування газової мережі.

Наприкінці він додав, що плату за комунальні послуги у зв’язку з введенням карантину не відмінили. Владою лише введено мораторій на припинення послуг з розподілу газу та нарахування штрафних санкцій у разі несплати побутовим споживачам.

Нагадаємо, що До відома закарпатців: стартував прцес нової методології обчислення прожиткового мінімуму

Читайте на ГК:До відома закарпатців: стартував прцес нової методології обчислення прожиткового мінімуму
Читайте на ГК:Коронавірус: де на Закарпатті найбільше нових інфікованих за добу
Читайте на ГК:Гороскоп на 27 січня для всіх знаків зодіаку

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...