1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Важливий обряд зі святою водою на Закарпатті: усім членам родини слід бути присутніми

19.01.2021 14:38 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

По Водохрещі 19 січня, цілий тиждень вода у річках, потічках і в інших водоймах найчистіша, бо витікає із самого Йордану, за біблійним віруванням.

По Водохрещі 19 січня, цілий тиждень вода у річках, потічках і в інших водоймах найчистіша, бо витікає із самого Йордану, за біблійним віруванням.

У цей тиждень забороняється прати одяг і будь-що вкидати у воду, чи зливати у неї, аби не осквернити її чистоти. За віруванням закарпатців, не слід цього дня та протягом тижня й розливати Йорданьску воду на землю чи на підлогу.

Протягом тижня, який називають Хрещенським, люди очищуються морально і духовно й готують обійстя до освячення духівниками: ретельно прибирають у кожній кімнаті, яку освячуватиме священик.

При освяченні будинку важливим є те, аби всі члени родини були присутніми та взяли участь в обряді, оскільки священик, здійснюючи цей ритуал, читає молитву ще й за здоров’я господарів дому, який освячує.

Про особливості освячення Водохрещенською водою на Перечинщині розповідає Олена Козак із Зарічева:

–Скільки себе тямлю, жодного разу, на Водохреща не відмовляли священику у його важливій місії що до освячення будинку.

Ця традиція у нашій сім’ї уже існує багато років. Та й не лише у нашій см’ї, але й у інших християнських родинах, зокрема, й на Перечинщині.

За традицією, по освяченні води у нашому храмі, священик освячує домівки, де його вже очікують вірники. Упродовж освячення будинку, разом зі священиком члени родини співають пісню «Во Йордані Хрещається!» - наголошує пані Олена.

–У хаті процедура освячення триває десь 15 хвилин. Сам ритуал супроводжується традиційними словами «Христос крещається», на що родина відповідає «В ріці Йордан!». Перед освяченням, духівник читає спеціальну молитву.

Та не лише оселі освячує духовний наставник, а дуже часто, як попросять люди, освячує і сараї та інші надвірні споруди. Освяченою водою кроплять худобу, яка дуже хворіє, чи стала погано доїтись, – каже вірниця.

Нагадаємо, у Мукачеві зранку вже пірнають у крижані води Латориці (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте на ГК:«Буде хосен»: закарпатці взялися за пили, сокири і ножиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Курйози на дорозі: закарпатські патрульні зупинили потяг (ФОТО)
Читайте на ГК:На Перечинщині замайоріли червонокнижні рослини (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...