1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У рік Білого бика: як господарює закарпатський фермер (ФОТО, ВІДЕО)

18.01.2021 20:43 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Свою лепту у розвиток фермерського господарства вносять бики.

На газдівстві у Миколи Коплика два десятки корів, чотири кози і 7 биків. На увесь Олешник із населенням біля шести тисяч чоловік це чи не єдиний господар, який ще займається рогатою худобою.

-Дома нико робити не хоче, усі втікавуть за кордон,- розповідає фермер.- Бо йсе адська робота без вихідного, без удпочинку…Айбо кось і туй мусить робити. Кіби не мої корови, то в селі, може, й череди не було би.

Чоловік каже, що своє невелике стадо формує ще з того часу, як працював холодильщиком на колгоспній фермі. Щороку додавав по одній-дві корови. І в ці зимові дні щодня надоює 130-140 літрів молока, яке продає у Виноградові.

Теперішня ціна на молоко (70 гривень за три літри) цілком прийнятна для виробника. Тому попри всі негаразди Микола Коблик націлений і далі розвивати своє господарство, хоча зізнається, що без державної підтримки таки важко. Самому ані належного приміщення для тварин не збудувати, ані техніки, потрібного обладнання не придбати.

Поратися із коровами на господарстві допомагають дружина Наталія та діти.

А ще свою лепту у розвиток фермерського господарства вносять бики. Їх у Миколи сім, і корови до них люди водять не лише з Олешника, але і з сусідньої Лемаковиці та Оноку.

Більше дивіться у відео.

Нагадаємо, закарпатський козар залишився без кіз (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте на ГК:У вечірньому Виноградові гримить весняний грім (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перша весняна гроза на Виноградівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Неподалік Виноградова в озері виявили мертвого чоловіка (ВІДЕО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...