1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Другий Святвечір на Закарпатті: на Перечинщині «хлопи» вдягаються у жінок

18.01.2021 13:21 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Вже опівночі із 18 на 19 січня вода у річках і потічках є святою. Вона зцілює від усякої недуги, сповнює сил і життєвої енергії. Будь-яке зло хай відступиться!

Вже опівночі із 18 на 19 січня вода у річках і потічках є святою. Вона зцілює від усякої недуги, сповнює сил і життєвої енергії. Будь-яке зло хай відступиться!

На другий Святвечір, або ж голодну кутю, на столі мають бути, звичайно, ті страви, що і на 6 січня і вони є пісними. Аж до самої вечері люди постують. Важливим є те, що вода, освячена у церкві цієї ночі, за словами людей, набагато цілющіша, як Водохрещенська. Вона відганяє усяке лихо, майже не псується, а заморозивши її, зауважують вірники – на поверхні можна побачити неймовірне зображення хреста. За народними повір’ями, у цей день варто засвітити рано лампу, щоб кури неслися.

Голодну кутю у народі ще називають бабиним свят-вечором. Дівчата переодягаються, аби їх не впізнали і йдуть колядувати. На Перечинщині останнім часом колядують на бабин Святвечір волохи та роми. Цю процедуру виконують і хлопці, переодягнені у жінок, а чи вбрані у яскраві костюми та з нафарбованими обличчями.

На Перечинщині люди говорять: на Хрещення випаде сніг – буде рік урожайним, роїтимуться бджоли.

–Хай би роїлись! – кажуть пасічники із Тур’я-Ремети. Адже то – їхній бізнес.

Йорданська вода, яку освячують 19 січня, є не менш цілющою від богоявленської води, по своєму лікувальною та захищає від злої сили. Її п’ють і малі, і дорослі, нею окроплюють членів родини, коли ті йдуть із хати у важливій справі. Ще на Йордана духовні наставники освячують оселі мешканців, читаючи спеціальну молитву, як оберіг від усього нечистого.

Нагадаємо, найчистіше мінеральне джерело на Закарпатті: відомо, в якому районі його шукати

Читайте на ГК:«Буде хосен»: закарпатці взялися за пили, сокири і ножиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Курйози на дорозі: закарпатські патрульні зупинили потяг (ФОТО)
Читайте на ГК:На Перечинщині замайоріли червонокнижні рослини (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...