1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Найчистіше мінеральне джерело на Закарпатті: відомо, в якому районі його шукати

18.01.2021 08:19 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

На Закарпатті є ряд мінеральних джерел, які із давна відомі цілющим ефектом.

Чимало таких джерел розташувалось обабіч центральних артерій.

Не винятком є і Свалявщина, а, зокрема, село Пасіка. Тут можна побачити унікальну бетонну криницю із освіжаючою мінералкою. Вода на смак солонувата, як, звісно, і більшість джерел у цій місцевості. Однак, джерело відрізняється і лікувальним ефектом, і мінеральним складом.

Розташований колодязь із унікальною мінералкою під лісом при центральній артерії. То ж, не один раз тут можна зустріти численних туристів із необхідною тарою.

Кажуть, вода у бетонному колодязі майже постійно тримає однаковий рівень – і влітку, і взимку. Джерело облагороджене та закрите навісом. Поруч є навіть посудина із пластику для зручного набору води. Імовірніше, саморобний черпак на підвісці зробили самі туристи.

Вода, або квас, як називають у цій місцевості майже усі мінеральні джерела, насичена залізом, жовтуватого кольору, слабогазована. До її смаку і специфічного запаху населення уже звикло. Застосовують при гастриті та інших проблемах шлунково-кишкового тракту.

За лабораторними дослідженнями Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я у 2015-2016 роках, вода із колодязя на території місцевості є однією із найчистіших та найпридатніших для вживання. Сторонніх патогенних мікроорганізмів у ній не виявлено.

Підтвердженням вищесказаного є таблиця (подана нижче) із результатами досліджень бактеріологічних показників у досліджуваних водах мінеральних джерел на території Свалявського району. Поряд із цим джерелом, було також відібрано для дослідження води із мінеральних родовищ у Голубиному, Плоскому й Солочині.

Загалом, мінеральних джерел на території Свалявського району – більше сотні. Води мінеральних джерел Свалявщини відносять до вуглекислих холодних борних середньо-мінералізованих гідрокарбонатних натрієвих мінеральних вод з великим діапазоном мінералізації від 3 до 10 мг/дм 3 і найвищим вмістом гідрокарбонатів.

Фото автора.

Нагадаємо, «Солений квас» у Драчині на Свалявщині – маловідомий туристам, хоч і лікуються ним люди уже багато років поспіль (ФОТО)

Читайте на ГК:На Закарпатті вже зацвіли перші крокуси (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Свалявщині затримали 36-річного злодія, розшукуваного Мукачівською поліцією
Читайте на ГК:На Свалявщині п'яний водій Renault розбив машину, врізавшись у вантажівку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...