1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові по вулиці Комунальній функціонує АЗС без дозвільних документів на землю (ДОКУМЕНТ)

14.01.2021 14:02 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Те, що АЗС не має жодних дозвільних документів на розміщення і фінкціонування, підтвердили у Виноградівській міській раді.

Те, що АЗС не має жодних дозвільних документів на розміщення і фінкціонування, підтвердили у Виноградівській міській раді.

У Виноградові по вулиці Комунальній принаймні півроку стоїсть автозаправочна станція. Земельна ділянка під нею належить Виноградівській міській раді, відноситься до земель сільськогосподарського призначення і в Держгеокадастрі визначена як "для ведення фермерського господарства".

Проте у міській раді не приймали жодних рішень і не видавали жодних дозвільних документів щодо розміщення та функціонування цієї АЗС. Про це йдеться у офційній відповіді на запит Голосу Карпат.

Чек контрольної закупки палива показав, що станція оформлена на ФОПа з села Підвиноградів Брошняка Володимира Юрійовича. Основний КВЕД підприємця - роздрібна торгівля пальним. В Єдиному державному реєстрі ліцензій на продаж пального за Брошняком, окрім ліцензії на торівлю по Комунальній б/н у Виноградові, є ще чотрири дозволи на продаж: у селі Чепа по вулиці Миру б/н; у Перечині по вулиці Будівельників 6а; у селі Підвиноградів по вулиці Ардовецькій 133; у Міжгір'ю по вулиці Незалежності 72в.

Згідно українського законодавства "для отримання ліцензії на роздрібну та оптову торгівлю пальним здобувач такої ліцензії повинен надати до органу ліцензування, на ряду з іншими документами також документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт для виробництва пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності".

Згадані документи ФОП Брошняк мав подати ДФС у Закарпатській області і лише так отримати ліцензії. Як мінімум, у випадку Виноградова документів на землю не було. Голос Карпат надіслав запит у ДФС області з проханням надати копії документів, на основі яких підприємцю видали ліцензію. Наразі очікуємо відповідь.

Також ми намагались з'язатись із самим Володимиром Брошняком за номером мобільного телефону, вказаним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті Мінюсту. Номер був недоступний.

Юрист проекту Бігус.Інфо "Свої люди" Віталій Гусак зазначає, правилами благоустрою багатьох міст передбачено, що тимчасові споруди, які розміщені без відповідної дозвільної документації, вважаються самочинно розміщеними і підлягають демонтажу.

"Якщо на АЗС порушуються правила пожежної безпеки, правила охорони праці чи відсутні дозвільні документи, контролюючі органи можуть звернутися до суду з позовом про зупинення АЗС. На практиці Держпраці, пожежники або Екоінспекція приходять на перевірку, виявляють порушення законодавства, після чого звертаються до адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи АЗС або окремого обладнання", - коментує експерт.

Крім того, юрист вказує на загрозу існування можливих порушень правил безпеки на самовільно встановленій АЗС та роль місцевої поліції у перевірці цих ризиків:

"За наявності підстав слідчий реєструє кримінальне провадження за ст. 272 чи ст. 273 КК України з тих підстав що в АЗС відсутні дозвільні документи та порушуються правила безпеки. Після цього, слідчий отримує ухвалу суду на проведення обшуку або огляду. Таким чином, за наявності ознак кримінального правопорушення передбачених згаданими статтями, можливим є подання заяви про вчинення кримінального правопорушення."

 

Після публікації Голосу Карпат про функціонування АЗС на землі сільськогосподарського призначення у Виноградові та надсилання запиту щодо дозвільних документів у міську раду, сьогодні стало відомо, що у міськраді проведуть перевірку наявності самовільної заправки, яку вони не помічали принаймні півроку.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...