1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті є Різдвяне село, про яке мало відомо й краянам (ФОТО)

07.01.2021 11:48 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Є на Закарпатті Різдвяне село зі своїми людьми і традиціями. А його назва чимось подібна до «керечу» або «крачун» –урочистого хліба на різдвяному столі у закарпатських родинах.

Про цю неймовірну закарпатську глибинку на Виноградвщині – Карачин мало хто знає серед туристів. Хоч, запевняють, у селі є чимало цікавих родзинок.

Що до назви села, то походить воно від угорського «Karácsony», тобото, Різдвяне село. За офіційними джерелами, назва села уже зявилася у 1260 році.

За свідченням очевидців, таку назву глибинка отримала від імені татарського воєначальника Карача ще у 1242 році. Під час під час монголо-татарської навали цей воєвода розташував свій намет на найвищій ділянці села. Кругом були болотисті місця, а через село текла річка Бродок (від слова брід). На берегах цієї водойми розташовувалося село, а його жителі, в основному жінки, поховалися в густих заростях очерету. Татари кричали їм: «Німпі бабо» (не бійся жінко), тому ця частина села пізніше так і називалася.

Важливою родзинкою Різдвяного села є храм святого Михайла, датований 1859 роком. У 1751 р. згадують церкву св. Михайла в доброму стані, з вежею, вкритою соломою, з двома дзвонами, посередньо забезпечену образами. Стару дерев’яну. церкву споруджено в 1694 р. По 1847 році уже будують муровану церкву. Сам храм не великих розмірів, та у ньому затишно і проводяться богослужіння. А любителі мандрівок Західною Україною щиро відгукуються про мальовничу місцину.

Своєрідною візитівкою села є і приватний греко-католицький ліцей ім. єпископа Олександра Стойки. В селі ще в радянські часи розпочали будівництво школи і дитячого садочка, але закінчити їх так не могли через відсутність коштів. У 2000 році греко-католицька громада села прийняла рішення приватизувати незакінчену будову і земельну ділянку площею 1,23 га із своїх паїв, що їм належали при роздержавленні колгоспу. Для продовження будівництва були виділені гранти з Угорщини і Німеччини, спонсорські кошти фізичних і юридичних осіб, Мукачівської і Гайдудорозької єпархій.

У ліцеї навчають угорською мовою, а ще готують фахівців із сакрального туризму, різьбярів та дизайнерів-флористів. Хоч основний акцент приділяється вивченню релігії.

У 2016 році, а саме, 18 грудня, при ліцеї ім. Олександра Стойки відбулось відкриття та освячення нового спортивного комплексу. На відкритті побували заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та Міністр соціальних ресурсів Угорщини Золтан Балог. Церемонію освячення комплексу та службу у xрамі провів єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, нині уже покійний, Мілан Шашік.

До слова, найпривабливішим для туристів це село є узимку і саме цієї пори – на Різдвяні свята. От, як би ще і снігом повіяло!

Нагадаємо, на Виноградівщині провели "Королівську коляду" (ФОТО) 

Читайте на ГК:Переможний гол ударом головою: "Севлюш" здобув вольову перемогу на старті футбольної першості (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: на Закарпатті попрощаються із ще одним загиблим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:Ком'яти знову у скорботі: ще один Герой-захисник віддав життя за наш спокій

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська