1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Понад 8 мільйонів за 3 місяці: чиновники Мукачівської міськради умисно приховують інформацію про зарплати і не тільки?

28.12.2020 15:21 Суспільство Голос Карпат

У Мукачівській міській раді надали відписку у відповідь на інформаційний запит щодо зарплат та інших виплат місцевим чиновникам та іншим співробітникам виконкому.

У Мукачівській міській раді надали відписку у відповідь на інформаційний запит щодо зарплат та інших виплат місцевим чиновникам та іншим співробітникам виконкому.

Єдине, що вдалося дізнатися із відповіді на відповідний інформаційний запит, – це те, що фонд заробітної плати склав понад 8 мільйонів гривень за вересень-листопад поточного року, а також загальні обсяги коштів громади у розрізі зарплат, відпускних, матдопомог та лікарняних.

Варто зазначити, що інформаційний запит стосовно згаданих виплат був поданий кореспондентом ГОЛОСУ КАРПАТ у зв'язку із тим, що починаючи з липня поточного року на сайті Мукачівської міської  ради припинили оприлюднювати інформацію про заробітні плати чиновників ОТГ та інших працівників управлінь та відділів виконкому міської ради.
Нагадаємо, до вказаного часу, на офіційному веб-ресурсі мукачівської мерії систематично щомісяця оприлюднювали вичерпну відповідну публічну інформацію. Зокрема, мова про дані узагальненої інформації про виплати та заробітні плати у розділі «ЗАРОБІТНІ ПЛАТИ ПРАЦІВНИКІВ ВИКОНКОМУ». Раніше інформація була доступна у цьому розділі на старій версії офіційного сайту міської ради.
Втім, на оновленому сайті міськради – відповідна інформація відсутня починаючи з липня 2020 року.
Відтак, з метою підготовки інформаційних матеріалів наша власкор у Мукачеві запитала у міського голови А. Балоги, на ім’я якого було подано запит, інформацію про заробітні плати, матеріальні допомоги та інші виплати для співробітників та службовців виконавчого комітету, управлінь, відділів та секторів Мукачівської міської ради. А саме:
1. Дані узагальненої інформації про заробітну плату та інші виплати за вересень, жовтень та листопад 2020 року.
Слід зауважити, у запиті ми нагадали про те, що що відповідно до частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»  не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. Також було зазначено й те, що ненадання відповіді та інформації, надання недостовірної, неточної або неповної інформації; несвоєчасне надання інформації; необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом; навмисне приховування або знищення інформації чи документів – тягне за собою відповідальність визначену чинним Законодавством України.Втім, з огляду на надану офіційну відповідь, можна припустити, що чиновники міської ради, а саме керуючий справами виконавчого комітету Лендєл і начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Генералюк, імовірно, вирішили проігнорувати регламентовані чинним законодавством вимоги у даній площині та обмежитись відпискою, таким чином приховавши публічну інформацію про використання коштів громади Мукачівської міської ОТГ.
Кому саме вигідно, щоб громада Мукачева не знала хто, на якій посаді та в якому обсязі отримує ряд виплат за кошти тієї ж громади – питання риторичне. Також нам не відомо, чи поінформований стосовно цієї відповіді та чи схвалює подібні відписки чиновників міський голова А. Балога.Втім, сподіватимемось, що прозорість та відкритість таки оселяться у владних кабінетах Мукачівської міськради, не лише на словах, а й на ділі і ми невдовзі таки отримаємо вичерпну відповідь на наш інформаційний запит.
А наразі до уваги читачів ГОЛОСУ КАРПАТ публікуємо відповідний запит та офіційну відповідь. 

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, від прибиральниці до мера: відомо, скільки заробили в Мукачівській міськраді у червні (Зарплати)

Також, читайте: Майже 80 тисяч за місяць: у Мукачеві обурюються виплатами очільниці Управління праці та соцзахисту під час карантину 

Читайте на ГК:У Мукачеві будівельники скидали сміття на зелену зону
Читайте на ГК:Непоправна втрата у футбольній Мукачівщині - помер Віктор Шварц
Читайте на ГК:У Мукачеві взялися за таксистів-нелегалів: озвучено терміни легалізації та вимоги

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...