1. Новини Закарпаття
  2. >

У РНБО пропонують дозволити проходити строкову службу в теробороні

26.12.2020 22:46 Суспільство

Призовники в цьому випадку зможуть отримати військову професію без відриву від дому та роботи. Також їм хочуть дозволити зберігати вдома зброю.

Призовники в цьому випадку зможуть отримати військову професію без відриву від дому та роботи. Також їм хочуть дозволити зберігати вдома зброю.

Заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос запропонував закріпити в законі можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони без відриву від місця проживання. Про це він розповів в інтерв'ю НВ

Кривонос наполягає, що така можливість повинна бути закріплена в законопроекті "Про територіальну оборону". За його словами, зараз використання строкової служби в Збройних силах - це переважно "служба рабів". 

"Це залежить, звичайно, від командирів. Деякі командири зацікавлені, а деякі не зацікавлені: а, прибирайте територію, ходіть у наряди, але не вчіться як військові фахівці", - сказав Кривонос. 

Замість цього Кривонос пропонує дозволити чоловікам призовного віку нести службу в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому та роботи, проходити підготовку у вихідні дні. Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю. 

"Протягом перших трьох років людина, яка не має абсолютно ніякої підготовки - проходить навчання [в батальйоні територіальної оборони за місцем проживання у вихідні дні] й отримує в кінці військово-облікову професію, а потім ще два роки він знову ж за рахунок своїх вихідних - 45-48 діб на рік - проходить службу, віддає те, що в нього вкладено. Це нормально? Нормально. Тому що ми повинні отримати від такої людини віддачу. Це достатньо мотивує людей", - наголосив Кривонос. 

Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю. Однак вона повинна зберігатися у сейфах під сигналізацією відповідно до вимог чинного законодавства. 

Читайте на ГК:Онука Ющенка зачарувала спокусливим фото
Читайте на ГК:Ціни на АЗС різко пішли вгору: за тиждень більше гривні зростання
Читайте на ГК:Заборонити Telegram: як буде змінюватися боротьба України з пропагандою РФ, - УП
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...