1. Новини Закарпаття
  2. >

Забруднене повітря може викликати патології нирок: вчені пояснили як саме

23.12.2020 23:58 Суспільство

Нове досліджень вчених з Пекінського університету (Китай) показало, що люди можуть зіткнутися з ризиком захворювань нирок, якщо живуть в районах з підвищеним забрудненням повітря.

Нове досліджень вчених з Пекінського університету (Китай) показало, що люди можуть зіткнутися з ризиком захворювань нирок, якщо живуть в районах з підвищеним забрудненням повітря.

Результати дослідження доводять необхідність більш суворого контролю якості повітря, пише Ukr.Media.

Давно відомо, що наявність дрібних твердих частинок в повітрі збільшує ризик розвитку легеневих захворювань і захворювань серця, проте цього разу вчені вирішили перевірити їх вплив на здоров'я нирок.

Щоб з'ясувати, як брудне повітря може вплинути на нирки, фахівці проаналізували дані опитування 47204 дорослих в Китаї і оцінили рівень забруднення повітря за адресою проживання кожного учасника за допомогою інформації з супутника.

Результати аналізу показали, що у 10,8% опитаних є хронічне захворювання нирок, а кожне підвищення концентрації дрібних твердих частинок на 10 мк/м3 було пов'язане зі збільшенням ризику стати «щасливим» володарем захворювання нирок в 1,3 рази. Цей зв'язок був значно сильнішим в міських районах, у чоловіків, молодих учасників опитування та учасників без супутніх захворювань.

"Хоча якість атмосферного повітря в Китаї істотно покращилася за останні п'ять років, рівень твердих частинок в повітрі все ще перевищує норми Всесвітньої організації охорони здоров'я", — сказав доктор Лусья Чжан, керівник дослідницької групи.

Автори відзначили: отримані дані доводять, що посадовим особам необхідно вживати більш суворі заходи для контролю якості повітря.

Читайте на ГК:Онука Ющенка показала, як відпочиває на Мальдівах (ФОТО)
Читайте на ГК:Штурм "секондхенду" у Полтаві: охоронець у незвичний спосіб стримував ошаленілий натовп (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Чехія видала США двох українських хакерів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...